Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Világítás? Ötletek? Tanácsok?...

Cerberosz kérdése:

Világítás? Ötletek? Tanácsok? Led?

Figyelt kérdés
360l akváriumra kellene világítás. Nem kifejezetten növényes lenne, de szeretnék szép növényeket, esetleg gyepet. Sokat gondolkodtam hogy milyen világítás legyen, mindenképpen 4 csöveset szeretnék, csak szeretnék minél olcsóbban kijönni. Vagy valami led-es dolog kellene, de tudom hogy az még kezdetleges. Az RGB led szalagok mennyire válhatnak be? QUAD T5 4x54W 6500K + 4x Moon Led Erről tud valaki véleményt mondani? Vagy milyen armatúrát javasoltok?
2012. máj. 27. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:

A ledszalag szerintem gyenge gagyi.


A quad T5 az jó, de az egyik ciklámen színű szar növényes csövét amit adnak hozzá, érdemes lecserélni daylight csőre, és akkor normális színe lesz.

2012. máj. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A 4×54 W-tal máris túl vagy biztosítva, ahogy olvastam, az igényeidet 4×39 W is kielégítené, talán a gyepesítésről kéne lemondani.

Viszont a 39 w-os elég rövid, és árnyékos lenne az akvárium oldala. (gondolom 120 cm-es az aksi)

Szóval jó a 4×54 w, viszont ez nagyon erős fény!

Ez 0,6 w/l, ami 360 liternél olyan, mint ha egy 50 literest 1,5 W/l-rel világítanál.

Szóval vagy izomból benövényesíted, igazi dzsungelra, vagy úgy állítod az időkapcsolót, hogy kevés ideig menjen mondjuk a fele fénycső.

A led, ahogy írja is, csak holdfényt imitál, annyira jó, hogy éjszaka ha világít, akkor félrészegen is megtalálod az wcbe vezető utat. :)

Vagy a szaporodást elősegítve lehet vele holdfázisokat utánozni... mármint a halak szaporodását segítve.:)

De amúgy növényzet terén érdemi munkát nem végez, tehát a világítást mindenképpen T5-ös csövekkel célszerű megoldani.

Az említett armatúra szerintem viszonylag olcsó, ennél csak barkácsolással tudnál olcsóbbat csinálni. Amit én eddig legolcsóbban kihoztam, és nézett is ki valahogy, azt alumínium ereszcsatornából csináltam, abba szereltem a foglalatokat, előtétet, stb. De azért azzal van meló, meg nem is olyan szép, mint egy gyári.

2012. máj. 28. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat!
2012. máj. 28. 08:50
 4/5 A kérdező kommentje:
Találtam még egy ilyet is hasonló árba erről mi a véleményetek? gagyi lehet? AQUA JAPAN AJ6-1200 6X54W
2012. máj. 28. 08:52
 5/5 anonim ***** válasza:

Hogy gagyi e, nem tudom, de a másik sincs aranyból, az ilyen komolyabb armatúrákból 100 ezres nagyságrendű is van, szóval az ilyen 50 000 körüliek szerintem kb egyformák lehetnek.

Én a 4×54-eset választanám, elég is a 4×54w, meg izgalmas opció a holdfény kiegészítés.

Egyébként 6*54W-tal egy bő 1000 literes sügeres akváriumot is meg tudnál világítani, ha tervezel ilyet a jövőben, akkor lehet érdemes azt megvenni.

2012. máj. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!