Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Belső szűrőben kicserélhetem...

Belső szűrőben kicserélhetem a szivacsot Siporaxra?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy eredményesebben szűrne-e a belső szűrőm, ha a megmaradt Siporax-ból tennék bele? Külső szűrőt raktunk ma össze és soknak bizonyult az 1l, ezért kimaradt pár darab. Érdemes néhány szemet bele rakni vagy hagyjam inkább a szivacsot? Esetleg mindkettő?
2012. máj. 28. 19:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyd a szivacsot.
2012. máj. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 bamboochatheone ***** válasza:
Nekem van a belső szűrőmben szivacs, kerámiagyűrű(nem siporax) és perlonvatta is. Sokat javít ha van benne ilyesmi.
2012. máj. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem értem a kérdést 4-5 darab siporax-tól még nem fog megváltozni semmi.
2012. máj. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hát igyekeztem normálisan elmagyarázni, szerintem teljesen érthető.

Nem 4-5 szem férne, van azért szűrőfelület, de valós, hogy nem 50 férne bele.

Vegyesen szerintem is jobb lenne, arra voltam kíváncsi, hogy akinek van tapasztalata ezzel, az mit mond. Nem kell mindenkinek válaszolni, csak aki akar:)

De azért köszi!:)

2012. máj. 28. 19:25
 5/10 anonim ***** válasza:

[link]


Szerintem van benne tapasztalatom. És szerintem válaszolni is szeretnék ha már itt vagyok. Ő az a szűrő amelyikben gyárilag variálják a szűrő töltetet. Van benne kavics is, és szivacs is. Viszont amit te szeretnél jó elgondolás. Felesben kavics, felesben szivacs. Csak az a gáz hogy a csökkentett szivacstöltet miatt sűrűbben kell majd takarítani. ( egyébként szép tiszta víz lesz tőle.)

2012. máj. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem érdemes.

A belső szűrőben túl nagy az áramlás a keresztmetszethez képest, elenyésző lenne a hatékonysága. A szivacs jobb az ilyen helyen, többet fojt az áramláson és mechanikailag jobban szűr. Ha már nagyon fel akarod használni őket, akkor inkább a külső szűrő befolyóága vízsugarába kellene beállítani valami kis zsákocskában.

2012. máj. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
jam igen Murr Igazat ír. Csökkented a gyári szivacs mennyiségét gyorsítod vele adott esetben az áramlást. Én ezért mentem el méterárú boltba és vettem bele apró lyukú szivacsot, amit a székpárnákba is varnak. Pár 100 forint és 2-3 karika elégvolt hogy jó legyen az áramlás.
2012. máj. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A székpárnás szivacsokkal azért óvatosan, mert a boltos mesélte nekem régen, hogy pl volt aki ilyen rózsaszínű ágy szivacsbetétet rakott be az akváriumába matten szűrőnek és valami festékanyag kioldódott belőle, amitől kipurcantak a halai.
2012. máj. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 YourDestiny ***** válasza:
Murral értek egyet. Nem érdemes, ugyanis a nitrifikáló baciknak a minél lassabb áramlás kedvez. Egy belső szűrő tartályán túl gyorsan áramlik keresztül a víz, kivevé, ha nem egy 300-400 liter per órás, vagy ennél is kisebb teljesítményű szűrőről van szó.
2012. máj. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ő 350 Liter / órás :)

[link]

2012. máj. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!