Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halat vegyek?

Milyen halat vegyek?

Figyelt kérdés
Ajándékba szeretnék halakat venni egy ismerősömnek,de tanácstalan vagyok.Semmit nem tudok a díszhalakról.Mondanátok 2 olyan fajtát,akik nem veszélyesek egymásra és jól elvannak egymás mellett?
2012. máj. 29. 11:49
 1/10 anonim ***** válasza:

Azért ez nem így megy.

Tudnod kéne,hogy mekkora akváriumba mennének a halak.Tudni kéne hogy minden megvan- e a megfelelő akvárium tartásához(szűrő,levegőztető,vízmelegítő stb)

Tudni kéne,hogy milyen alapanyagokat használnak az akváriumba.PL:Sok, sűrű növényzet.Homok vagy apró kavicsos talaj stb.

Tudni kéne,hogy mennyire szeret,és mennyi ideje van a halakhoz.Mert vannak halak amik különös figyelmet nem igényelnek,mert elég strapabírók,de vannak halak amik elég kényesek,és nem hozzáértők mellett hamar elpusztulnak.

Ha ezeket tudod,akkor tudok tippeket is adni Addig nem.

2012. máj. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Semmiképp ne vegyél ilyen feltételek mellett díszhalakat neki.

Csak akkor tudnánk egyáltalán bármit is javasolni, ha tudnánk az akvárium méretét, a szűrés minden adatát, a hőmérsékletet, a berendezést és növényeket, valamint a jelenleg tartott halak fajtását és számát.

De még így is nagy butaság lenne megvenni a halakat, mert közel sem biztos, hogy nekik azok tetszenének, ha van akváriuma, akkor már valószínűleg megvan az elképzelése.


Vidd el inkább, és vásároljatok együtt, aztán fizess te. Vagy néhány helyen van ajándékutalvány, ha nincs, akkor is meg fogsz tudni állapodni valamiben egy normálisabb kereskedővel.

2012. máj. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Platypus ***** válasza:

Így nem kéne halat venned. A haltartás egy akvárium beüzemelésével kezdődik, aminek hetekig kell üresen járnia az első halak érkezése előtt. Az akvárium ára minimum a 100-szorosa az átlagos díszhalénak. Díszhalat2-300 Ft-ért is kapsz, az akvárium pár tízezernél kezdődik. Egy ekkora költségre rákényszeríteni valakit a halvásárlással amúgy sem olyan dolog, aminek a megajándékozott igazán örülni szokott.


Ha az ismerősödnek történetesen már van akváriuma, akkor meg ismerned kéne mekkora és milyen halak vannak már benne, különben megint csak bajt okozol.


Szerintem mindenki(de leginkább a halak) jobban járna, ha inkább egy akvarisztikával foglalkozó könyvet vennél neki.

2012. máj. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
0%
Szenilla meg Pizsi
2012. máj. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Csak megerősíthetem az előzőket, ha én kapnék ajándékba halakat, és se nagyon örülnék, nem tudnám hova tenni őket.

Azon kívül, hogy nem bír el több halat a víz, úgy vannak összeválogatva, ahogy nekem tetszik, akármilyen jövevény lehet, hogy nem is illene közéjük.

2012. máj. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Aha értem,ez elég hülye ötlet volt.Ezekre nem is gondoltam.

Köszönöm a segítséget

2012. máj. 29. 12:38
 7/10 A kérdező kommentje:

Lenne egy újabb béna kérdésem.

Veszek neki akváriumi díszeket.Az mindegy,hogy milyen díszt,milyen vízbe,illetve milyen halak közé teszünk?

2012. máj. 29. 14:02
 8/10 anonim ***** válasza:

Sajnos ez sem mindegy.

Elsősorban az ízlésétől függ, mi tetszik neki. ha valamennyire komolyan veszi az akvarisztikát, biztos van valami stílusa az akváriumnak. Pl hajóroncs, koponya, buborékozó krokodil, tengeri kagylók, ezek a legtöbben ki nem állhatják, mert teljesen természetellenes.

Hát igazából nem tudom, hogy akvarisztikán belül mit lehetne ajándékba adni. Az akvárium egy összetett rendszer, elég tolakodó dolog bármit beleerőltetni.

(ebbe légyszi olvass bele: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__2..

Ha meg megkérdeznéd mire van szüksége, az meg nem lenne ajándék.

Ha mindenképpen ilyesmit akarsz, akkor vegyél néhány anubiast (növény, nem kell elültetni, csak rákötözni pl fára) vagy gömb mohát, azok a legtöbb körülmény között megélnek.

Vagy vegyél neki egy akvarisztikai könyvet.

2012. máj. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
... mármint ajándék lenne, csak meglepetés nem lenne. :)
2012. máj. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én örülnék ha hozna nekem valaki egy zsák élő sórákot.

Halaknak az a legjobb kaja. Nem mondom hogy azt mindenhol lehet kapni, mert legtöbb helyen csak sórák petét árulnak, azt meg lehet hogy neki nincs kedve kikeltetni.

2012. máj. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!