Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sérült növényt szabad akvárium...

Sérült növényt szabad akváriumba tenni?

Figyelt kérdés
Valamiért ki kellett vennem egy cserepes növényt a vízből, és 1,5 óráig kinn felejtettem. A levelei nagyon gyorsan elszáradtak/elfonnyadtak. Visszatettem a vízbe, és néhány levél helyrejött, amelyik fonnyadt maradt, azt leszedtem. Viszont így is van kókadozó és barnuló levél rajta. Aggódom, hogy egy "bomló" növény mérgezheti-e az akváriumot. Ti kidobnátok?

2012. máj. 30. 10:57
 1/5 anonim ***** válasza:

A kókadozás még nagyon messze van a bomlástól.

Ha a barna leveleket elhullajtja, akkor szedd ki a vízből, ennyi az egész.

De mi az, hogy cserepes?!

Ha ez a kis műanyag vacak, amibe gyapotba van tekerve a növény, azt le kell róla szedni, nem tartozék! :)

A szállítás miatt van úgy, meghal benne a növény. Ha régóta van benne, akkor nem biztos, hogy megmentheted.

Ha a gyökere még nem rohad, akkor túlélheti, még akkor is, ha sok levelét elhullajtja.

Fényre, tápozásra figyelj.

2012. máj. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mármint a leveleket szedd ki a vízből, ne a növényt...
2012. máj. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Ami magától értetődőnek tűnik, az elsőre nem az... A műanyag vacakban van a virág. A gyapotot is le kell szedni róla?
2012. máj. 30. 15:25
 4/5 anonim ***** válasza:

Le bizony.

És ha olyan fajta, ami jellemzően a gyökerén veszi fel a tápanyagot, lehet neki ledugni az aljzatba tápgolyót.

Egyébként pedig a tápok:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__3.. 1. válasz.

2012. máj. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyszer én is leszárítottam egy adag hydrocortyle-t (leszívtam az akváriumból a víz felét csak az kilógott). Hát úgy mondom hogy az alja még jó marat és aztán így helyrejött. Nyilván a felső leveleinek annyi volt, de utána megnőtt és már sok van belőle.
2012. máj. 31. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!