Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 10 db garnélát (red cherry)...

10 db garnélát (red cherry) tettem az alábbi akváriumba, van benne moha is, fognak szaporodni? Halakat jól társítottam?

Figyelt kérdés
125 literes akváriumban van 4db panda páncélosharcsa,6db vörös neonhal,8db vörösfejű pontylazac,1db algaevő harcsa,2 db guppi,3 db sziámi harcoshal, sok növény, fa, kő, bluwave 05 szűrő, levegőztető.

2012. máj. 30. 16:14
 1/6 anonim ***** válasza:
nem értek a halakhoz, de úgy tudom, hogy a guppi csak csoportban tarthatók, vagyis legalább 15-20-nak lennie kellene. a többiről nem tudok semmit, de az tuti, hogy a guppik csoportos halak, szóval ha tényleg szeretnéd őket tartani, akkor egy 100 literes akváriumba különítsd el őket és vegyél hozzá még vagy 15-öt.
2012. máj. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a guppi és a sziámi harcoshal megeszi a bébi garnélákat, de mindegy, ha el tudnak bújni előlük a kicsik, akkor talán életben maradnak.


A vörösfejű pontylazac lágyvizes hal, azok lehet hogy ki fognak purcanni a csapvízben (önthetnél bele pár flakon ioncserélt vizet nekik).


Ezt írják rá:

pH: 5-6,4

Keménység: 5,6-6,72 NK°


Na most a csapvíz az kb 8 ph és 15 NK szokott lenni, de vegyél egy 200 Ft-os neptunk keménységmérő tesztet és mérd meg a vizedet.


Az ioncserélt víz amit árulnak Tescóban, venzinkútban az meg olyan 5 ph és jóvalkevesebb NK szokott lenni, azért mondom hogy érdemes lenne ilyen lágy vizet is önteni az akváriumba.

2012. máj. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
venzinkútban -> benzinkútban
2012. máj. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönom a javaslatokat.
2012. máj. 30. 23:03
 5/6 Platypus ***** válasza:
A hőmérséklettel is gond lehet. A vörös neon és a Betta 26 fok körül érzi jól magát, a garnélák viszont a szobahőmérsékletet preferálják.
2012. máj. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szaporodnak :)
2012. aug. 17. 05:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!