Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A kemény víztől dörgölőzhetnek...

A kemény víztől dörgölőzhetnek a halaim? Kék gurámiról van szó?

Figyelt kérdés
2012. máj. 30. 18:20
 1/6 anonim válasza:

Nincs a kettőnek köze egymáshoz.


A dörgölőzés valószínűleg valamilyen külső élősködő vagy penész okozhatja.

De ha nem dörgölőznek gyakran, akkor nincs semmi gond.

2012. máj. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem a kemény víz miatt. Inkább valami fertőzés. Milyenek a tartási körülmények?
2012. máj. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
128-literes akvárium:2vitorlás kb 5cm-esek,2kék gurámi,5 kis albínó páncélos,2kicsi thorocatum,5 guppi 2 disco flipper. A víz hőmérséklete állandó,25-26 fokos napi egyszer vannak etetve,szűrő eheim pickup 2010.
2012. máj. 31. 06:39
 4/6 anonim válasza:

Első válaszoló vagyok.

Amit én szoktam csinálni ha úgymond "nem tudom pontosan", mi baja a halaimnak, akkor veszek a boltban egy külső élősködőkre való gyógyszert (ezek általában többféle, leggyakrabban előforduló betegségre jók) és utána pár nap után aktív szenes szűrés így mindent kiszedsz a vízből.

2012. máj. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
És le tudnád írni a nevét??? Én vettem sera costapurt még pár hónapja,mert volt már ilyen hogy aguppiaim dörgölőztek és úgytünt,hogy abbahagyták de most meg a gurámiaim csinálják. Köszi!!
2012. máj. 31. 17:20
 6/6 anonim ***** válasza:

A szűrőd borzasztóan kicsi ebbe az akváriumba! Én ilyet egy 54 literesben használok. A tiedbe kb. dupla ekkora kéne, és nem ártana külső szűrő.


Ezek után valószínű, hogy a rossz vízminőség miatt valami megtámadta a halaid!

2012. máj. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!