Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nekem van egy 150 literes...

Nyunyoka315 kérdése:

Nekem van egy 150 literes akváriumom abban van 1 sziámi,1 aranyhal,1 szélhajtóküsz,1 vitorlás. A másik akváriumom 25 literes abban van 3 neon,4 zebradánió,2 rózsásdíszmárna,6 guppi. A nagy akváriumba betehetem azokat a halakat amik a 25-ösbe vannak?

Figyelt kérdés
A szélhajtóhoz meg az aranyhalhoz csak a barátom ragaszkodik szóval ha ők az akadály el tudom őket ajándékozni.

2012. máj. 31. 14:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Az aranyhalat alapból nem tesszük be trópusi halak közé mert ő hideg vízi hal. A szélhajtó küsz-t nem ismerem. De szerintem az van a Balatonban is képek alapján tehát ő sem való oda.különben mehet bele. Max a guppik nem mert nekik színes az úszójuk és megtépné őket a sziámi.
2012. máj. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Betta nem tépi meg a guppit, a többivel egyetértek.
2012. máj. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Platypus ***** válasza:

Ez így egy halgyilkos összeállítás. A küsz egy kifejezetten igényes hal, nem bírja a magas hőmérsékletet és a legkisebb oxigénhiány is kivégzi. Ráadásul rajhal, és nagyon kicsi neki a 150 liter. Az aranyhallal hasonló a helyzet, csak kevésbé érzékeny, de neki is túl magas a trópusi hőmérséklet.


A másik oldalon ott van a sziámi, aminek meg még az átlag díszhalhoz képest is magas a hőmérsékletigénye. A kis akvárium pedig nagyon kicsi azoknak a halaknak. Inkább rakd át őket a 150 literbe, ekkora helyen csak nem csinál bajt a sziámi. Amúgy sem mindegyik példány mozdul rá a guppikra.

2012. máj. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szóval minden mehet a nagyba , az aranyhalat meg a küszt meg vegyem ki és ajándékozzam el? Amugy már vagy 4 hónapja megvan a küsz és semmi baja igaz eddig 3 man voltak csak kettőt elajándékoztam.
2012. máj. 31. 17:04
 5/6 anonim ***** válasza:
Az aranyhalnak fátyolos az úszója? Mert én azt hallottam,hogy a betták a fátyolos/ nagy úszójú halakat bántják (vetélytársnak gondolják). Ha az aranyhal marad, akkor a neonhalakat és a guppikat szerintem nem jó ötlet együtt tartani az aranyhallal, könnyen beszippantja és megeszi a kicsi termetük miatt (és szerintem a dániókkal is ez a helyzet)
2012. jún. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen minden fátyolos úszós halnak nekimegy a betta. De csak ha vak. Mindegy.
2012. jún. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!