Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miert ilyen a vilagitasom az...

Miert ilyen a vilagitasom az akvariumban?

Figyelt kérdés
Idozitore van kapcsolva,egy 11w neoncso,es amikor bekapcsol,nagyon serceg.A halak,garnelak fejvesztve menekulnek ijedtukben.Mit csinaljak?Nektek is erosen,jol hallhatoan serceg?
2012. jún. 1. 09:34
 1/10 anonim ***** válasza:

Milyen típusú világítás? neoncsöves? Kompakt? Szóval van még mit kérdeznünk. Ugyanis szerintem erre gondolsz.

[link]


Ez kompakt cső. Ki kell cserélni mert hamarosan beadja az unalmast.

2012. jún. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kell egy kis idő, amíg begerjesztődik a nemesgáz, végül is ez többé kevésbé normális jelenség, csak mostanában elég minőségi kompakt csöveket gyártana, ezért nem megszokott.

Szerintem az előtétben lehet valami hiba, nem elég erős, vagy ilyesmi.

És igen, akkor is megszaporodnak az ilyen jellegű gondok, amikor már kezdi beadni a kulcsot.

2012. jún. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy ha csapos, akkor megpróbálhatsz pólust váltani, tehát 180°-ban elfordítva bedugni az aljzatba. Hátha csinál vele valamit.
2012. jún. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Meg kipróbálhatod az időzítő nélkül is, azzal is lehet baj.
2012. jún. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az akvarisztikában nem szabad megvárni a "hamarosan beadja a kulcsot" időket. Évente kell cserélni a fénycsöveket!


A sercegés nem normális, pláne, ha az állataidat is zavarja. Házi készítésű a szerkezet, nagy úgy vetted valahol, vagy akvárium szettben volt?

2012. jún. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Akv.szettben volt,meg uj,kb.3hetes,U alaku kb.25cm hosszusagu neon.

az elso naptol igy kapcsol fel,akkor meg nem volt idoziton.

De csak fel es lekapcsolaskor ad ki sercego hangot.

2012. jún. 1. 14:19
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez normális egy hagyományos előtétnél, nekem az ébresztőórám is ez, reggel 7kor szépen elkezd kattogni a neon, aztán jön a fény az arcomba :) Utána szépen csendben üzemel, én pedig megyek dolgozni...
2012. jún. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Koszi Murr,akkor megnyugodtam,remelem,megszokjuk a halakkal egyutt elobb-utobb:)
2012. jún. 1. 15:18
 9/10 anonim ***** válasza:
:O Nekem egyik neonom sem csinál ilyet, pedig van saját barkács is és szettes verzió is :O
2012. jún. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Előző, hát lehet, hogy pont azért.

Nézz meg egy külön megvásárolható elektronikus előtétet, hogy mekkora, meg nézd meg egy csapos kompakt égőn mekkora.

Úgy látszik a tömörítés itt is veszteséggel jár.:) Pláne egy szettes igényes kínai darabban.

2012. jún. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!