Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Bohóchalat akarok! Nem akarok...

Bohóchalat akarok! Nem akarok nagy akváriumot meg drágát sem csak 2-3 halacskát szeretnék bele. Mennyiből jönnék ki 2 hal plusz minden összesen?

Figyelt kérdés

Tudom hogy nem kezdőknek való a tengeri akvárium de én akkor is szeretnék.

Mennyi időnként kell cserélni a vizet?

Valaki felsorolná tételesen mi mennyibe kerül hozzá?

Nem kell mindenből a legdrágábbat sem a legolcsóbbat.

Köszönöm előre is.(tudom hogy volt már egy ilyen kérdés előttem is)


2012. jún. 2. 11:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

legalább egy 112 literes

[link]


+ egy ozmo szűrő

[link]


+ egy mágneses áramoltató

[link]


+ lámpa

[link]


+ egy hydrometer - 1000-3000

+ tengeri só - 4000


+ élőtalaj

[link]



+ csinálni egy technikai szűrőtartályt, kisebb akváriumot pl 30 literest és, tenni bele perlonvattát, korallzuzalékot és mondjuk egy 1200 l/órás pumpával átnyomni a vizet a szűrőanyagokon.

[link]



+ egy kevés makroalga (pl vörös alga nitrátszűrés miatt) 2 000 Ft aqua depóban


+ egy lágykorall amibe bujkálhatnak (pl litophyton) 5-10 ezer, de ezt lehet venni emberektől is nem kell mindenképpen boltban.


+ 100 Wattos fűtő 26 fokra belőve



Aztán heti 10 vízcsere, sóval kevert ozmovízzel

(ehhez a só kb 400 Ft-ra jön ki, ozmo már ingyen van).


Ami meg elpárolog az akváriumból, azt sima ozmo vízzel pótolni, só nélkül, mert a só nem párolog el.



Később ha fejlesztenéd, lehet egy lehabzót is venni, meg 10 kiló élőkövet és néhány lágykorallt - mert úgy lenne az igazi.

2012. jún. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Összegzem: Ha van 10 év tapasztalatod, akkor barkácsolással kihozható 100 ezerből.

Ha nincs, akkor 200-300 ezret szánj rá.

Ha viszont az egyik legfontosabb kérdésed, hogy mennyi időnként kell vizet cserélni, most azonnal add fel...

2012. jún. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyébként ha raksz bele Xenia sp. lágykorallt. az mutatja hogy mikor kell vizet cserélni.


Ez úgy működik, hogy este becsukódik, reggel a fényre pedig kinyílik. Egész nap szépen nyitva van, úgy áll, mint egy kis bokor.


Viszont ha napközben, annak ellenére hogy süt a lámpa, elkezd kókadozni, lehajtja a tetejét, az azt jelenti, hogy már nagyon ajánlatos vizet cserélni.

2012. jún. 3. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A xenia egy kicsit érzékenyebb a vízminőségre mint a hal.
2012. jún. 3. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!