Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan csináljak szép neoncsőv...

Hogyan csináljak szép neoncsőves világítást akváriumra?

Figyelt kérdés

Adott egy 50*29 cm-es akvárium(47 literes) arra szeretnék világítást a halaknak.

Valami ötletetek nincs?


2012. jún. 3. 09:19
 1/5 anonim ***** válasza:

A legszebb, ha bútorlapból csinálsz egy tetőt, és abba applikálod a világítást. Vagy ha nyitott akváriumot szeretnél, akkor alumíniumból lehetne hajtani egy szép armatúrát.

Ha olcsóbb megoldás kell, akkor ereszcsatornába is applikálhatod a fénycsövet, aztán bevonhatod a külsejét valamilyen fóliával.

A hable-féle virágládás megoldás sem rossz, azt is el lehet szépen rejteni, mondjuk vékony fa- vagy fautánzatú lemezekkel bevonva.

2012. jún. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Folytatva Murr gondolatmenetét, én valami ilyen

[link]

Köré építenék egy armatúrát.

Már csak azért is jobb építeni, mert gyáriból nehezen kapnál ilyen méretűt, meg olcsóbbra is jön ki.

2012. jún. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
(sőt, akár 2 foglalat is elfér egymás mellett, ha sok növényt szeretnél, akkor 2 kell)
2012. jún. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hosszú műanyag virágládába teszel egy csövet, vagy kettőt ha befér. Bár az nem olyan szép, csak egyszerűbb. Majd fejjel lefelé rárakod keresztbe.
2012. jún. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Meg olyat is láttam, hogy valaki papír hengert kért méterárú boltból és azt vágta el hosszában. A belsejét kibélelte alufóliával, és az élére ragasztott fekete szigetelőszalagot. Majdnem olyan lett mint egy gyári armatúra. Ha nem mondta volna hogy miből van, akkor nekem fel se tűnt volna. Csak ezt úgy tette az akváriumra, hogy egy üvegtetőre rá, mert hát nem vízálló, a papír nem bírja a párát.
2012. jún. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!