Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 20 literbe nagyon rosszul...

20 literbe nagyon rosszul érezné magát egy pillangóhal?

Figyelt kérdés
Nagyon sajnálom, de nem tudom máshova helyezni. Úgy volt, hogy egy 250 literesbe lesz, de a többi hal (kongólazac) valamiért elkezdte piszkálni. Nem szedték szét annyira, de nem akarom tovább nézni, ahogy folyamatosan kergetik. És mivel úszó növényt nem tudok behelyezni, ezért még elbújni se tud. De ezt már tapasztaltam más halaknál is. Ha nagyon összeszoknak és sokáig csak egyedül vannak az új halakat baszkurálhatják. Pedig úgy tudtam, hogy tarthatók együtt. Nincs pénzem másik akváriumra. Már csak egy 20 literesem maradt. Mennyire érezné rosszul magát benne? Enne azért?

2012. jún. 3. 15:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20 liter vodkában ellenne.
2012. jún. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

sajnos nem javasolt : (

[link]

2012. jún. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Treská ***** válasza:
0%
nem olyan nagy hal. ahogy néztem 10 centis kb. Sztem ellenne benne. nyilván nem ez a legjobb lehetőség de ha nincs más
2012. jún. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

10 cm-es halakat 100 literben szoktunk tartani... ennyit a nagyságról. Ha ehhez hozzáveszem azt, hogy gyakorlatilag 2 dimenzióban mozog, nem a térfogat dominál, hanem a felület nagysága, még rosszabb a helyzet.

Valamit enyhít rajta, hogy nem egy nagy úszó, inkább nagy megindulásai vannak, de arányaiban nem olyan nagyon hely igényes.

20 liter persze édes kevés, úgyis halálra van ítélve, csak valamivel tovább fogja húzni, mint a sügerek mellett.

Hogy 1 nappal, vagy 1 héttel tovább, azt nehéz megmondani.

2012. jún. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Esetleg óriás vallisneriát lehetne megpróbálni, az kevés fény mellett is jól megnő, és felég a felszínig, és akkor el tudna bújni. Tele kell rakni, jó bőven, úgy lenne az igazi, ha tudnád a nagyban tartani.

Szerintem is lehetne őket együtt tartani, úgyhogy szerintem megérné ezt megpróbálni, mert szerintem jó esély van rá, hogy össze lehetne szoktatni őket.

2012. jún. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
nem tudod eladni valakinek?
2012. jún. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Megpróbálom elpasszolni, de nem valószínű, hogy megveszik. A kereskedés biztosan nem fogadja vissza, az ismerőseim többsége meg vagy olyan halat tart, amit ő enne meg vagy olyat, ami széttépné. Egyiküknek sincs egy szép afrikai biotópjuk. De azért rákérdezek. Mindenesetre köszi a válaszokat.
2012. jún. 3. 19:05
 8/12 anonim ***** válasza:

Egy nagyobb lavorban jobban ellenne, mert ő csak a víz tetején áll, tehát nem is kell neki hogy mély legyen a víz.

És tücsköt eszik, bazi nagy szája van, az az érdekessége neki. Meg tulajdonképpen a vízbe eső rovarokat, legyet is, de a tubifexet mondjuk nem fogja megenni, és képes magasra felugrani a kajáért.

2012. jún. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
akvarista.hu!
2012. jún. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Az lenne most a kérdésem, hogy szerintetek rózsalazacokat megenne? Egyik barátomnak olyanjai vannak és ő tűnik a legbiztonságosabb megoldásnak.
2012. jún. 4. 15:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!