Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 112-144 l-es akváriumnak...

112-144 l-es akváriumnak mennyi lehet a súlya, kb. hány hal tartható benne? Mennyi lehet a havi költség, és kb. mennyi az kezdeti kiadás (Akvárium, szűrők, fűtés, világítás stb. )?

Figyelt kérdés
2012. jún. 4. 20:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A súlya kb. 130-160 kg (1l víz= 1kg +az üveg...), a kezdeti kiadás talán 100 ezerből kijön...


Szerintem.

2012. jún. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A 144-esnél simán lehet bő 200 kilót számolni.

A havi költség nem sok, 1-2 ezerből kijön a villanyszámla meg a kaja, de mindig kell valami plusszba, növénytáp, gyógyszer, ilyen-olyan hülyeségek... De amúgy fenntartani nem kerül sokba.

Megcsinálni meg elég nagy eltérések vannak köztük, technikától függően, illetve hogy milyen stílusút akarsz, mennyi növény, milyenek, mekkora akvárium...

Kiszámolni én is csak úgy tudom, hogy megnézem a netes boltokban az árakat, azt meg te is megtudod, te ismered az igényeidet. Jó a használt, vagy új kell, fontos e a márka, a szerviz, vagy mindegy csak működjön...

2012. jún. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A súlyhoz az aljzatot is adjuk hozzá, ami ha nem égetett agyag, akkor kell vagy 20 kiló. Jó, kiszorítja a vizet, akkor legyen csak 15.
2012. jún. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Treská ***** válasza:

Halakat itt tudsz nézni, hogy milyet szeretnél: [link]


Az akvárium ára tőled függ. Nekem pl az aksi volt 11 tetővel, szűrők kb 10000+ 3000 a vízmelegítő. Aljzat+fák+növények kb 20000-ból megvoltak. Halak olyan 5000(20 halam volt)


Ha növényt akarsz nézni(itt rendelni is tudsz):

[link]


sok sikert

2012. jún. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igazából kezdő akvarista lennék, ezért kérdezem. Egyenlőre csak tervezgetem hogy mit hogyan kéne. Még fogalmam sincs hogy konkrétan hogyan akarom berendezni, milyen halakat szeretnék belőle, de mivel élőlényekről van szó, elsőként alaposan körbejárnám a témát. (pl. nem lenne jó ha a szekrény nem bírná a ránehezedő súlyt :P)


Úgyhogy köszönöm szépen a tanácsokat mind kettőtöknek!


Esetleg ha van kedve valakinek írni egy privát üzenetet kezdő haltartó számára azt szívesen fogadom!

2012. jún. 4. 20:44
 6/11 A kérdező kommentje:
Akkor köszönet a válaszért a közben beérkezett +2 válaszolónak is! ;)
2012. jún. 4. 20:45
 7/11 anonim ***** válasza:

[link]

Itt ha legörgetsz, vannak ajándék ebook-ok, azokat regisztrálás után el tudod olvasni. Hasznos, mindenképpen olvasd el őket! Nem hosszúak!

2012. jún. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem szerencsém volt a kiadásokkal, mindent kiokoskodtam :)

- akvárium: 112 literes, Akvariumplus: 8000 Ft

- világítás: armatúra és csövek a páromtól jöttek, ingyen voltak

- szűrő szintén páromtól, de ezért adtam neki 3ezer Ft-ot

- fűtő: 150W-os Aquael, Freesnapf 5ezer

- aljzat: 15 liter Manado kb. 6-7ezer volt

- növények zömét ingyen szereztem be, illetve páromtól és ismerősöktől hoztam

- halam sok féle volt, kalászhalak kerültek 5ezerbe, de eladtam őket, garnélák nagy része ingyen, most neonok vannak, 20 db, ezeket 2ezerért vettem

- apróságok szintén max 2-3 ezer Ft, pl esőztető meg ilyesmi


Ha mindent újonnan vettem volna, és mindent meg kellett volna vennem...hát lehet bele se kezdek. De így jó volt. :) Jól körbe kell nézni akvarista.hu-n, sok mindent ingyen és potom pénzért meg lehet szerezni. :)

2012. jún. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen. Ha mindent venni akarsz akkor úgy lehetne behatárolni hogy 30000 és plussz. Innentől te tudod min tudsz spórolni.
2012. jún. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat! Így hogy ennyi választ kaptam további kérdés merült fel bennem. Hogyan is kezdjünk neki? Először halakat válasszuk kis és igazodjunk igényeikhez, vagy előbb a "táj" és aztán a hal? (tényleg bocs a sok kérdezgetést, de abszolút nem tudom hogy milyen irányban induljak el, olvastam már több fórumot is, de egy gyakorlott vélemény szerintem többet ér)
2012. jún. 4. 22:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!