Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a baja a növényeimnek...

Mi lehet a baja a növényeimnek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Az akváriumomban lévő nagy levelű növények leveleinek a széle szinte eltűnik, és csak a táplálékot szállító erek maradnak meg..egy ilyen háló lesz a levélből. mi lehet a probléma vele illetve mit tudok tenni ez ellen?

2012. jún. 5. 22:54
 1/5 Platypus ***** válasza:
Milyen növény? A fiatal vagy az öreg levelekkel történik? Nem tudod lefényképezni? Használsz-e növénytápot, milyen erős a világításod és mekkora ehhez képest az akvárium?
2012. jún. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Most újítottam fel az akváriumomat, kereskedésben vettem bele új növényeket azokon jobban látszik ez a tünet, nem tudom milyen idős, de a növényen az öregebb (nagyobb) levelekkel történik. Halak is kerültek bele újak, de ugyan abból a kereskedésből. Egy 54L-es akváriumban van, 15w-os fénycsővel van megvilágítva. Növénytápot nem használok (semmilyen vegyszert nem tettem bele).Készítettem két képet, az alábbi linken megnézheted őket. Ez a pár levél amit fényképeztem érintkezik a víz felszínével,de a lejjebb lévő levelek is ilyenek. Remélem tudsz segíteni. :)

[link]

2012. jún. 6. 20:19
 3/5 Platypus ***** válasza:
Ha a régi növényeiden is látszik, akkor tápanyaghiány, a súlyosabb fajtából. Ha csak az új növények baja lenne, még lehetne azért, mert az új körülményekre való átállás megviseli őket. A képen látható növény valamilyen Echinodorus, főleg gyökérről táplálkozik, így valamilyen táptablettát kéne rakni a gyökeréhez.
2012. jún. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Nekem ugyanilyen növényem van és ugyan ez a baja! Próbáltam már a gyökeréhez növénytápot rakni, de az sem segített...:( Nagyon idegesít a dolog, mert az összes többi növényem gyönyörű, egészséges!

Én már arra gyanakszom, hogy kevés neki a fény!

2012. jún. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget!
2012. jún. 7. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!