Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Boyu EF-05 külső szűrőt hogy...

Bruce Wayne II kérdése:

Boyu EF-05 külső szűrőt hogy tisztítsam?

Figyelt kérdés
Vettem egy ilyen külső szűrőt: www.boyuaquarium.com/En_ArticleShow. Asp? ArticleID=257 Boyu EF-05 a hivatalos neve. A gyárilag benne levő dolgokat kiszedtem (volt benne viszonylag nagy lyukú szivacs az egyik oldalában meg aktiv szén és kerámiagyűrű a másik részén) és a szivacs oldalra Bioball került, a másik oldalt pedig feltöltöttem Sera Siporax-al. Tegyek-e bele még szivacsot (ha igen, hova) vagy perlonvattát, vagy módosítsak-e valamit a felálláson? Hetente egyszer az 54 literes akvárium vizének 20-25%-a van lecserélve, hetente szedjem ki a szűrőtöltetet és mossam ki (a leengedett vízben)? Vagy mit kezdjek ezzel a rendszerrel, hogyan és mennyi időnként tisztítsam? :) Eddig egy belső szűrőm volt, aminek a szivacsát minden vizcserekor kiöblitettem a leengedett vizben, és annyi.

2012. jún. 6. 15:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem ismerem ezt a szűrőt, de úgy kellene a szűrőanyagokat elhelyezni befolyástól kifolyásig haladva, hogy: szivacs, bioball, siporax, esetleg perlonvatta a végére.

A szűrőtöltetet ki ne vedd hetente, kb. fél évente-évente érdemes hozzányúlni, vagy ha már jelentősen csökkent a teljesítmény. Annyi, hogy a perlont néhány hetente cserélheted.

2012. jún. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi, a perlont próbáltam, de nagyob lelassul a rendszer ha eltömődik. marad a szivacs+bioball+siporax
2012. jún. 8. 09:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!