Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen fajta lehet ez a...

Doruss kérdése:

Milyen fajta lehet ez a növény? (képpel)

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Mindenképpen szeretnék ilyet még az akváriumomba. Echinodorus néven vettem, de neten megnéztem az összes echinodorus fajtát, amit találtam, és egyik sem ilyen, szóval lehet, hogy nem is az. Tapasztalataim szerint jellemzője, hogy nagyon szívós, kicsi a fény- és tápanyagigénye. Muszáj ilyet még szereznem, és ahol vettem, az már megszűnt. Esetleg szaporítani szerintetek hogyan tudnám?

Előre is köszönöm!


2012. jún. 6. 15:57
 1/2 anonim ***** válasza:

De pedig echinodorus lesz... a felépítése, a levelei, tipikusan arra jellemzőek. Ami kiindulási pontot adhat a keresésben az a 3 vastag ér a levél közepén.


Lehet echi aquartica, vagy ha esetleg van benne egy kevés vöröses árnyalat, akkor oriental vagy red diamond... igazából igényeik szerint elég hasonlóak, azért annyira nem alacsony a fény és a tápanyag felvételük (legalább tápgolyókat nyomj a gyökeréhez - ez kb. minden echinodorusra igaz).


Szerintem akkor sem lesz nagy a különbség ha mondjuk echinodorus bleherivel rakod össze, nem hiszem, hogy nagyon feltűnne a különbség.

2012. jún. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm :)

Amúgy táptalaj van az akváriumban, bár anno táptalaj meg tápgolyók nélkül is élt és virult.

2012. jún. 6. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!