Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mindenevő halak etetése jó...

Mindenevő halak etetése jó lesz így?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most szerzem be a halkajákat a jövendő halakhoz, amik remélhetőleg jövő héten be is költözhetnek :) Guppikat veszünk és barátom családjánál születtek szifók, amiből szeretne hozni. Utánanéztem, és ők ugye mindenevők, növényevő hajlammal, illetve egyeztethetők az igényei a guppikkal. Plusz még törpe szívóharcsákat veszünk algázóknak.


Szóval felmerült bennem a kérdés, hogy veszek nekik ugye fagyasztott eleséget és kiegészítésnek Tropical száraztápot (BioVit, SuperVit, GreenAlgae, Spirulina) szeretnék. Pld. adok nekik artemiát vagy mysist vagy bármi mást (fagyósat) és ugyanazon a napon, később, kiegészítésként adjak nekik mondjuk spirulinás tápot? Vagy hagyjam mondjuk a főtt zöldséges napra kiegészítésnek? Nem akarom nekik bemixelni nagyon a kaját.


Kérdezném én a barátoméknál is, de ők nagyon gagyin tartják szegényeket, és nem akarok megint anyós viszályba keveredni ...


2012. jún. 7. 08:50
 1/2 Platypus ***** válasza:
Szerintem az a legjobb, ha egy nap csak egyféle kaját kapnak. Vagy fagyasztottat, vagy gyárit, vagy zöldséget. Az algaevőknek pár naponta dobok be főtt zöldséget, az egybe elsüllyed és a mindenevők nem mozdulnak rá. Amit a mindenevőknek adok néha, azt szétmorzsolom. Nem kell kétszer etetni egy nap a halakat, legfeljebb ha még ivadékok, vagy nano halak. A változatosság jót tesz az emésztőrendszerüknek, nem kell minden nap fehérjét is meg zöldséget is enniük egyszerre.
2012. jún. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2012. jún. 7. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!