Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha kb 1 m mély a víz akkor...

Ha kb 1 m mély a víz akkor elég-e ha olyan 50cm körül ér le a horog? Pontyok milyen eledelre ugranak jobban? A műanyag csalira is ráharapnak a halak? 1-2 kg-os pontyot vagy harcsát hányas horoggal fogjak?

Figyelt kérdés
Kezdő horgász vagyok és,tudnátok-e segíteni?
2012. jún. 7. 14:50
 1/6 anonim válasza:

őőőő... hol horgászol? rendes tavon? ott biztos nem 1 méter mély a víz.

A halak sajnos nem hülyék az 1 méteres vízbe nem nagyon úszkálnak kint (főleg ha van mélyebb meder rész is)... Ha meg oda szeretnéd csalni őket kezdd el kiszoktatni oda. Etes be kukoricával, (vagy pellettel amit vaniliával átitatsz előtte) 1-2 hétig és megszokják, hogy ott van kaja... Műanyag csali inkább a ragadozóknál jön be, ahogy én megfigyeltem.

Úszózni nem szoktam, Én csak fenekeztem mindig. Gondolom elég neki az 50 centi, nagyon pici horgot ne tegyél fel mert akkor meg a keszegek és a kárászok miatt nem győzöd rángatni a botot.


Van egy ismerősön Ő fenekezik és nem kukoricázik hanem mézes gabona vagy borsóval pecázik egyenlőre Ő a csúcstartó a dabasi horgásztavon... Mostanában nem is fogják leelőzni mert 2 hete, hétvégén szólt az apjának, hogy ürítsék a fagyasztót... Hazament egy 78,9 kilós 2 méter 11 centis harcsával... Ezt konkrétan nem tudom mivel fogta...

2012. jún. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mindenképp teljesen a fenéken próbáld kínálni a cslit ha 1m-es a víz akkor úszózz.Feltolós technikával.Nézz utána a neten.Kukorica giliszta csonti egyaránt jó.
2012. jún. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

:)

Első köszi,hogy sokat segítettél!

Hát ez egy gát ahol horgásznék meg egy ilyen tavacska!

A Gát nem sokkal mélyebb 1 m nél!

A de a másik kb 1,5 m lehet!

:)

Azt szeretném még tudni,mert tényleg kezdő vagyok de szeretném megtanulni mert érdekel!

:)

A kérdésem az,hogy a horgot felteszem utána a súlyt és kb utána úgy 50 cm 1 re feljebb zsinórra az úszót????

2012. jún. 8. 16:31
 4/6 anonim ***** válasza:
2. vagyok én így szoktam szerelni [link]
2012. jún. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Szia! Nincs mit! Én is kezdtem valamikor, és Nő létemre elég szép halakat is kirángattam a vízből... Meg sajnos míg megtanultam nem egyet el is engedtem ahogy lerázta magát a horogról... :) Volt anyázás sokszor!
2012. jún. 10. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Oké!

:)

Köszi,mindent!

:D

2012. jún. 10. 09:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!