Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Megoldható lenne 54l-es...

Megoldható lenne 54l-es akváriumba?

Figyelt kérdés

Most az 54l-es akváriumomban van 2 hím guppi.

Szeretnék bele neonhalakat és garnélákat.

Garnéláknál red cherryre és amanora gondolok.

A hím guppik bántanák a garnélákat?

6-7 neonhal mehet 54l-be?


2012. jún. 9. 20:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Nyugodtan. A garnélákkal nem lesz gond, csak nagyobbakat válogass össze.


Nálam betták vannak együtt, igaz, sepregető garnélával, de soha gy rossz mozdulatuk nem volt a rák felé, csak szemügyre vették.

2012. jún. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem lenne ez így rossz, garnélák nélkül.

A R.C.-t mindkét hal megeszi, a neon is. Amanoval talán elvannak a neonok. De ha el is vannak, a neonoknak se lenne jó kevesen is lennének, meg a hely se valami nagy, meg a garnélák is stresszelnének, kifehérednének...


Sokkal egészségesebb lenne valami nano halat betenni melléjük, pl amanda lazacot.

2012. jún. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Első! De egy sepregető garni óriás egy R.C-hez képest.
2012. jún. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Pedig úgy hallottam hogy a garnélák stresszmentesen megvannak a neonokkal.

Akkor ezek szerint rosszul hallottam!

Mert úgy gondoltam hogy lenne benne

6-7 neon

2 hím guppi

10 red cherry vagy 2-3 amano

2012. jún. 9. 20:40
 5/7 anonim ***** válasza:
Garnélából sokféle van, a red cherry nagyon kicsi!
2012. jún. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

4 guppim, törpe szívóharcsák és red cherri garnéláim vannak vagy 8. A guppiktól nem félnek, nagyon jól érzik magukat, annyira, hogy le is ívtak és tele vagyok kis garnélákkal. Ahogy látom, a guppijaim még a kicsik után sem kapkodnak, persze biztosra nem mondom, hogy egyet sem ettek meg, mert azt sem tudom hány kis garnéla kelhetett ki és számon sem lehet tartani őket. De azt látom, hogy a guppik a kis garnéláim mellett simán elúsznak.


Ha boldog garnélákat szeretnél, mindenképp növényesítsd be az akváriumodat. A legkedveltebb növényük a jávai moha, ezen belül is az enyéim a karácsony mohát szeretik, mindig azon sepregetnek és a kicsiknek is kiváló búvóhely. (viszonylag olcsó és nem nagy fényigényű növény) Rajk még be olyan kis búvóhelyet nekik, amikbe ők beférnek, de a halak nem, ha esetleg félősek lennének, tudjanak hova visszavonulni.


Neonokat én azért nem vennék a helyedben, mert 70 litertől ajánlott tartani, nagyobb rajban érzik jól magukat, máskülönben szép lassan elhullanak, velünk mindig ez volt. (meg persze az esetleges feissen kikelt garnéláidat is megehetik.

[link]


A helyedben a a két hím guppihoz vennék még vagy 5-6 nőstényt, mindig gondoskodnának a kishal utánpótlásról amiket aztán el is adhatsz/cserélhetsz:) és a hímek is jobban éreznék magukat.

2012. jún. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azt hittem hogy a guppik megeszik a bébiket. Endlerrel tartottam régen, azok mellett is tudtak szaporodni, de ha egy kaja bogyó volt egy garnéla kezében, addig lökdöste az endler, míg sikerült elvennie tőle a kaját.
2012. jún. 10. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!