Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan lehet az ilyen akvárium...

Hogyan lehet az ilyen akváriumot tisztítani?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok ami be van ültetve növénnyel, abban hogy lehet rendesen porszívózni, lehet egyáltalán? vagy mit lehet azzal csinálni?
2012. jún. 9. 20:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt legalább 10-15X óránkénti vízforgatással, külső + belső vagy külső + külső szűrővel. Már ha igazi növényesre gondolsz. Egy sima dúsan növényesítettet még lehet porszívózni is.
2012. jún. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor úgy írom, hogy adott egy 120 literes akvárium és ebbe szeretnék hátulra növényt sűrűn, és ugye előre egyre kisebbeket, és ezért kérdeztem, hogy ezt hogy lehet majd rendesen tisztítani, és még annyit, hogy ha említetted, hogy milyen szűrő lehet jó egy ekkora akváriumhoz ami esetleg már bevált?
2012. jún. 9. 20:56
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyik végébe eheim 2012, másik végébe aquael fan2 például.


vagy egy 1200 l/órás külső szűrő és egy kisebb belső mellé

Vagy egy 1500 l/ órás külsőszűrő sem túlzás hozzá.


Én a növényesnek külső szűrőakváriumot csináltam, oldalt mellette van a szűrő aki, mert azt tudtam egy olcsó vízpumpából kihozni, hogy ne kelljen rá sokat költeni.


Nem rakok bele túl sok halat, és főleg nem nagyokat.

Ezt a talajt használom, [link]

Növényeknek ez jó. Nem porszívózok benne, de a hal ürülék egy része lemegy a talaj aljára és tápozza a növényeket egy kicsit. Persze nyomok bele táptablettát is pl panzi aquaplant, meg JBL tápgolyót is. Így már nincs táphiányuk.

2012. jún. 10. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy másik megoldás, nálam bevált.

A szűrő visszavezető csövébe teszel egy toldást, és a növényzet aljáról "kislagozod" a nagyja szemetet, így egy csomó olyan helyre ülepszik vissza, ahol már tudsz porszívózni.

2012. jún. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Melyik külső szűrőt ajánlanátok amelyik bevált?
2012. jún. 15. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!