Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 21 literes akváriumom...

Egy 21 literes akváriumom van. Max. Kettő/három halat szeretnék bele. Milyeneket válasszak?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék többet, mert nem szeretném túlnépesíteni az amúgy is kicsi akváriumot. Olyanok kellenének, amik nem csak rajokban érzik jól magukat, hanem kisebb létszámban is...
2012. jún. 10. 14:09
 1/9 anonim ***** válasza:
30 L alatt egyet sem kéne de ha mégis szeretnél akkor szerintem max 1 bettát.
2012. jún. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én nem azt hallottam... Mármint az akvárium méretéről
2012. jún. 10. 14:35
 3/9 Frontosa ***** válasza:

30 liter alatt elvileg tilos gerinces állatot tartani. Még nincsen törvény, de ha jól tudom közigazgatási egyeztetésen van az ügy, 2013-tól remélem bevezetésre kerül.

Idézet az előterjesztésből:

"A kormányrendelet különböző szempontok szerint, olykor részletekbe menően szabályozza a társállatok tartásának alapkövetelményeit, ugyanakkor nem határoz meg olyan ésszerű élettér-minimumot, amelyet kivétel nélkül minden, magasabb rendű, kedvtelésből tartott állat számára biztosítani kell. Ezen hiányosság pótlása érdekébe szükséges kimondani, hogy 30 liter űrtartalmúnál kisebb térben - ami például egy 30 cm magas, 25x40 cm alapterületű, téglatest alakú terráriumnak/akváriumnak felel meg - gerinces állat kifejlett egyedét tartani tilos.

A kisállattartásban jártas szakemberek véleménye szerint a 15-20 liter űrmértékű terráriumok/akváriumok, amelyek kiválóan megfelelhetnek például madárpókok vagy rákok számára, sem halak, sem kétéltűek/hüllők, sem magasabb rendű gerincesek megfelelő színvonalú tartására nem alkalmasak. "

Javaslom, hogy vegyél egy min.30 literes akit, szűrőt, automata fűtőt és abban tarthatsz egy Bettát, bár egy 50-70 literessel jobban járnál ott már 1-3 faj több egyedét is lehet párosítani.

Üdv,

2012. jún. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Frontosa ***** válasza:

Ezt kihagytam:

,,Ha elfogadja a kormány a rendelettervezetet, jelentősen megnő az állatvédelmi bírság kiszabható összege. Jelenleg a bírság 5 ezertől 150 ezer forintig forintig terjedhet. Az új szabályozás 15 ezer forintban húzná meg az alsó határt, és különböző szorzókat rendelne a különböző vétkekhez."

2012. jún. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Treská ***** válasza:
Ettől eltekintve tényleg bettát lenne a legérdemesebb. Vagy Sziámi harcoshalat, vagy Békés harcoshalat.
2012. jún. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Platypus ***** válasza:
Az édesvízi garnélák nem szimpatikusak neked? Egy csapat red cherry garnéla remekül elférne 20 literben, és feleannyi gond sincs velük, mint a halakkal.
2012. jún. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És más halakat a 21 literesben? Ha nem lehet, akkor veszek 30 litereset... És abban?
2012. jún. 10. 17:49
 8/9 Platypus ***** válasza:
Egy Betta néhány szívóharcsával, vagy egy csapat endler guppi vagy egyéb nanohal elfér 30 literben.
2012. jún. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

érdemes ezeket megnézni

2012. jún. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!