Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Már sokszor olvastam fórumokon...

Már sokszor olvastam fórumokon, hogy a vörösszúnyog lárva nem éppen a legjobb a halacskáknak és a tubifex sem igazán. Mit javasoltok, hogy milyen fagyasztott eleségtől nem lesznek betegek ezek a kis élőlények?

Figyelt kérdés
2012. jún. 11. 05:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Fagyasztott planktonok : küklops daphnia, bosmina, atremia-naupilus. (utóbbi élőként is megoldható, lehet keltetni)

lehet adni fekete- fehér szúnyoglárvát, kerekesférget, grindált...

Tubit is lehet néha, (élőt!) én úgyszoktam, hogy 1-2 napig pihentetem, cserélgetem a vizet, és csak utána etetem fel. (megvárom, míg kiszarják magukat.)

Nagyobb testű ragadozóknak lehet még adni kiegészítésnek pulyka/marha szív mixet, de azt se szabad túlzásba vinni, inkább csak heti 1szer.


[link]

2012. jún. 11. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

És persze ne feledkezzünk meg a növényi táplálékról sem, igaz, csak fagyasztottat kérdeztél, de mindenevő, és növényevő halaknak az kevés.

Főtt, forrázott zöldségféléket lehet adni, mindenfélét. Saláta, sóska, cukkini, tök, uborka, répa...

2012. jún. 11. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat.A zöldségeket gondolom egész apróra,jól megfőzve kell adagolni.
2012. jún. 11. 07:20
 4/6 kzs ***** válasza:

Mirelit parajpüré (ezt remekül lehet adagolni. egy kis darabkát letörsz, és egy pohárban, langyos vzben kiolvasztod).

Krill, kagylóhús (én ezeket zsilettpengével kis darabokra vágom).

Mysis.

2012. jún. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hogy mennyire kell megfőzni, attól függ, milyen kemény eredetileg. Pl a sóskalevelet úgy is oda lehet adni nyersen, csak lehet kell vagy 2 nap, mire kajának tekintik, mert megvárják, hogy kicsit összeessen.

De az ilyen puhákat elég egy pohár vízben jól bemikrózni, és már jó is.

Én egészben főzöm, és utána szétmorzsolom.

De a legtöbbször aljzatlakóknak, algaevőknek szoktam ilyet adni, nekik csak úgy egyben bedobom, (esetleg lesúlyozom, ha fel akar jönni) és úgy elrágják.

Az ilyen éjszakaiaknak lámpaoltás után érdemes odaadni.

2012. jún. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Főtt kukoricát is lehet gondolom? a horgászok is adják csalinak.
2012. jún. 11. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!