Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kezdő akvarista vagyok 1hete...

Balogh Flòra kérdése:

Kezdő akvarista vagyok 1hete van meg a 30l-es akvariumom és az üvege fehér foltos én vizkőre gondolok! Segítsetek hogy mivel lehetne leszedni? De már a halak is bennt vannak!

Figyelt kérdés

Mivel szedjem le a fehér foltokat? (vizkövet)?

Le kell hozzá cserélnem a vizet?

Meg egy 30l-es akváriumnál mennyi időközönként kell teljes és részletes vizcserét csinálni?


Köszi


2012. jún. 11. 15:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem vízkő, inkább valami baktérium lepedék lehet.

Töröld le papírtörlővel. Elég nagy hiba, hogy már bent vannak a halak, még nagyobb hiba, hogy teljes vízcseréket akarsz csinálni.

Részleges vízcsere hetente 2×20 %, teljes vízcsere soha nem kell.

2012. jún. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ajaj...

Ha a víz alatt foltos az üveg, az nem vízkő lesz. Ha csak felül a vízszint vonalánál, az az, de ahhoz nem tudsz hozzányúlni, maximum csak eltakarhatod.


Ami ezerszer nagyobb gond, hogy 1 hét után már halak vannak az akváriumban? A 2-3 hét üresjáratás hol maradt?

Ugye tudod, hogy ekkora akváriumban maximum egy hím betta vagy egy 6 fős nanohal csapat tartható? Ugye nem guppik, mollyk, plattik és ilyesmik vannak benne?

Részleges vízcserét hetente kell csinálni, a te esetedben 40%-ot javaslok. Akár heti két alkalomra is oszthatod.

Teljeset remélhetőleg csak 1-2 év múlva, bár ekkora méretnél fél év sem kizárható.


De visszatérve az alapkérdésre, milyen foltok, mekkorák, milyen alakúak és hol helyezkednek el?

2012. jún. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Azt mondtàk nekem hogy 3napig járassam a levegőztetőt meg vettem bele ilyen Tetra folyadékot ami egyből áttalakítja a vizet akváriumi vizzé. Amùgy szerintem vizkő lehet mert csikos és a foltok is csikosak. És Guppik Mollik Platti van az akvàriumomba! Most mitcsináljak? Nem akarom énsem egyből lecserélni a vizet csak akkor ha szűkséges!! ??
2012. jún. 11. 15:50
 4/13 anonim ***** válasza:
Ilyenkor én már nem tudok mit tanácsolni, téged sikeresen átvertek. Ezek a halak 100 liter feletti akváriumban gondozhatóak egészségesen. Előbb olvasni és tanulni kellene, utána cselekedni...
2012. jún. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
0%
Cserevíznek használj ioncserélt vizet az a tökéletes akváriumokba és tescoban meg ilyen helyeken is kapható, ebbe rögtön bele lehet rakni a halakat. Ha van megbízható akvarista ismerősöd add nekei a halacskákat és vehetsz helyettük 1 hím bettát vagy nagyon pici fajta halakat amiknek UTÁNANÉZEL!!!! Rengeteg elhullás meg ilyenek lesznek különben és az csak egy szenvedés neked is meg a halaknak is. Esetleg kérdezd meg a boltban, hogy visszaviheted-e a halakat vagy fogalmam nincs.
2012. jún. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! Hát remélem lesz megoldás !! Amúgy még annyit had kérdezzek tudtok valami könyvet ajánlani amiben bennt van minden a halakròl meg hogy ekkora akváriumba milyeneket tegyek meg.minden bennt van???
2012. jún. 11. 16:13
 7/13 anonim ***** válasza:

Mr. Manson?! Ioncserélt vizet? Megőrültél? Teljesen lágy, nullás vízben nem lehet halakat tartani. Vannak lágyvizesek, de nekik is keverni kell csapvízzel. Ezeknek viszont a csapvíz megfelelő, csak pihentetni kell csere előtt néhány órán át, hogy a klór elillanjon.


Flóra:

Regisztrálj akvarista.hu-n, a főlapon megtalálod az ingyenes e-bookokat, ezekből felkészülhetsz az akvarisztikára.

Itt a megfelelő kategóriában meg is hirdetheted a halaidat elvitelre, persze a bolti ár töredékéért.


A halak igényeit a diszhal.info oldalon találod meg.

[link]

[link]

[link]

[link]

2012. jún. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Doruss ***** válasza:

Az ioncserélt víz tényleg hülye ötlet.

Amúgy vízkő nem lehet. Olyan csak a vízszint vonalánál lehet, ami attól van, hogy ott párolog a víz és a benne levő oldott anyagok nem tudnak elpárologni, ezért kirakódnak a falra. Ez a vízkő. De felszín alatt nem lehet, hát nem alulról párolog a víz...

Amúgy a halakat így tartani kínzás. Ajándékozd vagy add el valakinek akinek nagy akváriuma van, vagy vidd vissza valami kereskedésbe (kérdezd meg h beveszik-e) mert ez így nem lesz jó. Vegyél helyette bettát, vagy pár nanohalat (ezeknek nézz utána). És olvasgass még sokat.

2012. jún. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Felhívtam egy akvaristat és azt mondta nyugodtan tarthatom őket ìgy csak 10nel többet ne vegyek. Az a feher foltot meg azt mondta kapargassam le. Mert az réteges és biztos vizkő és azt mondta bizti nemjol tisztitottam ki elsore az akváriumot!!
2012. jún. 11. 19:50
 10/13 anonim ***** válasza:
Az ilyen idiótát kérlek ne nevezd akvaristának, szégyen a hobbira nézve. Készülj fel, hamarosan elkezdenek hullani a halak, szépen egyesével. Ez ekkora helyen elkerülhetetlen. Linkeltem neked a halaid igényeit. Ha ezek után mégis az állatkínzást választod, akkor csak sok szerencsét tudok kívánni a továbbiakban...
2012. jún. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!