Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nano akváriumot szeretnék...

Nano akváriumot szeretnék csinálni. Kérdésem az hogy a "látványhalak" mellett milyen egyéb ( gondolok itt fenéklakó, vagy más fontos funkciókat betöltő) halakat kell betelepítenem, hogy az akvárium egészségesen működjön?

Figyelt kérdés
2012. jún. 12. 20:30
1 2
 1/12 Platypus ***** válasza:
100%
A fontos funkciókat nem a halak látják el, hanem az akvarista. Az algaevők segítenek egy picit az algamentesítésben, a talajlakók az aljzat feltúrásában, de alapvetően mindkét feladat a te hatásköröd. Az algákat megfelelő vízminőséggel kell megelőzni, az aljzat elkoszolódását meg erős szűrővel és rendszeres porszívózással kell megakadályozni.
2012. jún. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
szoval azt mondod hogy veszek 10 darab zöldsávos törperazbórát és kész? semmi nem kell mellé?
2012. jún. 12. 20:56
 3/12 Platypus ***** válasza:
Ha neked egy algaevő vagy talajlakó a szíved vágya, akkor tartsál azt is, már amennyiben az akváriumod paraméterei ezt megengedik, de nem kényszerít rá semmi.
2012. jún. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
senki sem kényszerít rá , meg nem is ez az álmom, de ha kell, akkor kell... de ebből már levágtam hogy nem fontos:D
2012. jún. 12. 21:10
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem is tudnál túl sok mindenből válogatni.

Az algaevők nagyok, nem valók nano akváriumba.

Van mondjuk a törpe szívóharcsa, ami elég kicsi, csak éppen kell belőlük vagy 5-6 db, mert rajhalak, nem lehet belőlük 1-2-t tartani.

És attól hogy algát esznek, ugyanúgy terhelik a vizet!

Én nem raknék bele más halakat, elég 1 féle. Még ezeket a kis razbórákat is 50 liter fölött társítanám más halakkal.

2012. jún. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Platypusnak van algaevő géb, azt ilyen 50 literbe lehet rakni, vagy törpeszívóharcsát is lehet, 2-4db-ot.


Mennyire nanot akarsz?

2012. jún. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
45 l
2012. jún. 12. 21:32
 8/12 A kérdező kommentje:
ennyire nanot akarok:D
2012. jún. 12. 21:32
 9/12 anonim ***** válasza:
hát én volt hogy raktam 45 literbe 2 törpeszívóharcsát, de lehet hogy most nem nyáron vegyél, mert nem bírják a nagy meleget, itt egy másik kérdésben éppen ez a gondja valakinek.
2012. jún. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
ne nyáron
2012. jún. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!