Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ma rendeltem egy akvárium...

Ma rendeltem egy akvárium szettet: azt írja teljeskörűen felszerelt. De mintha nem lenne levegőztető benne. Jól látom? Ferplast Capri 50 felszerelt akvárium 40l ez az

Figyelt kérdés
vagy a szűrőben az is benne van?

#akvárium #levegőztető #Ferplast Capri 50 40l
2012. jún. 12. 20:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Benne.

Már csak az a kérdés, szűrőből adtak e valami értelmeset.

2012. jún. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ja, látom már milyen ez a szűrő, a serának volt ilyen valamikor régen.

Ha nincs hozzá levegő cső, amit a kifolyó csonkra tudsz ráhúzni, akkor úgy kell állítani, hogy a kifolyó víz erősen fodrozza a vízfelszínt.

2012. jún. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
tehát nem lesznek buborékok?
2012. jún. 12. 20:53
 4/9 anonim ***** válasza:

De nem ám!

Néztem jutubon ezt a szűrőt, nincs olyan kis csonk a levegőnek. Csak egy sima terelőlapát van, amit el tudsz forgatni. Ha olyan, mint a linken, akkor állítsd felfelé, ahogy mondtam, hogy erősen hullámozzon a felszín. Tehát felfelé terelje a vizet.

1:08-nál http://www.youtube.com/watch?v=1buY24rB0Aw


Amúgy nem rossz ez a szűrő, de vannak hátrányai. Nehéz vele beállítani az áramlást irányát, a vízforgatás mértékét (nem láttam teljesítmény szabályzót) Nem lehet buborékoztatni (ez legyen a legnagyobb gond) valamint a szűrőtérfogathoz képest nem valami nagy az áramlás.

Viszont jól szűr.

2012. jún. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Fura... de gondolom nem fulladnak meg a halak.. csak ki van ez találva...
2012. jún. 12. 21:11
 6/9 anonim ***** válasza:

Ne telepítsd túl, és nem lesz gond.

Ritkán szokott gond lenni az O2 szinttel.

Ne érts félre, de ahogy látom nem vagy túl tapasztalt, szóval ebben a 2-3 hétben, amíg üresen járatod az akváriumot, lehet nem ártana kicsit belenézni a szakirodalomba. Ha rosszul ítéltem meg, bocs!

2012. jún. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Gyerekkoromban volt utoljára akváriumunk... Szóval azért van valami fogalmam róla, de abszolút nem vagyok tapasztalt a témában. Egy pár napja olvasgatok, hogy mit hogyan. Szép lassan majd kialakul... csak nekem valahogy hozzátartoznak az akváriumhoz a buborékok, de ha a halaknak nem gond, akkor gondolom így is jó lesz. csak furcsálltam...
2012. jún. 12. 21:33
 8/9 anonim ***** válasza:
Olvasd el az akvarista.hu-n lévő e-book-okat
2012. jún. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
ok. köszi!!
2012. jún. 12. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!