Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kis 5cm-es ékszerteknősnél mi...

Kis 5cm-es ékszerteknősnél mi a legfontosabb, hogy megélje a felnőtt kórt- infra lámpával is melegíthetem? Kisgyerekeim vannak nem lenne jó ha elpusztulna? SOS nincs túl sok időm olvasni s szakirodalmat!

Figyelt kérdés
2012. jún. 12. 23:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Az egészen pici, pár cm-es ékszerteknősnek még elegendő ha a víz mélysége nem haladja meg a 10 cm-t, de biztosítani kell a kb. 28 °C-os vízhőmérsékletet. Később a vízoszlop magassága akkora legyen, amekkora a teknős hossza, hogy a víz alá is le tudjon bukni, és ilyenkor már elég, ha szobahőmérsékletű a víz.


Szertintem egy 50Wattos Sun glo izzót próbálj meg.

[link]


De ha elég távol van a foglalat akkor lehet infra is, csak tudod az infra nagyobb hőt ad le és nyáron alapból sincs túl hideg a lakásban, tehát nem kell túlfűteni.


Az infrát most én is mellőzöm egyelőre a hüllőimnek, majd ha hűvösebb lesz, bekapcsolom.

2012. jún. 13. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, az uv fontos, és a jó kaja.

Néha veszek nekik egy kárászt, felvágom nagyon kicsikre, szálkástól csontostól, mindenestől. (kis adagokban lefagyasztom) Mert kell a kalcium, meg a természetes étrendjük is ilyen. Meg teknős kaját, férgekkel lárvákkal...stb.

2012. jún. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönjük a segítséget! Bekapcsoltam most az infrát , mert az van itthon és egyből volt oka kimászni a kőre is. Sokkal mocorgósabb lett-tetszik-minden gyerek boldog meg mi is a párommal! Bár már látom hogy több időnkbe fog kerülni ez a teknős-dolog, mint terveztük. Nem baj mert megéri az élmény! De most 2naponta,vagy naponta etessük (hal van meg táp, és sali vagy répa)?
2012. jún. 13. 20:10
 4/6 anonim ***** válasza:

Az etetést azzal, amit írtam, meg a halnak a belsőségeit is add oda, az is kell neki! Vegyszer, permet mentes salátát, vagy pitypang levelet adhatsz neki. Lehet naponta etetni, de nem sokáig. Most is elég lenne 2 naponta, de egy nyári aktív időszak jön, hát majd meglátod az étvágyát.

De őszre szerintem mindenképpen rá kell térni a 2 naponta evésre.

15 cm-fölött hetente 2szer, és annyit kell neki adni, amennyi a fejének, és a nyakának a tömege.

És ne feledd az uv-t, legalább egy 5.0 repti glo kéne.

Ha meleg van, ki is vehetitek sétálgatni, szeretnek kint lenni. Pláne ha megszokják.:)

2012. jún. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
És enni csak vízben tud.
2012. jún. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én nem foglalkoztam ennyit a kis tekimmel fiatal korában. Azóta már 8 éves, május elején kiteszem az udvarba egy medencébe, és október végén beszedem :D Addig nagyon rá se kell nézni, eszi a békákat amik beugrálnak hozzá azt pá.
2012. júl. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!