Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Halva született kisguppik -...

Halva született kisguppik - lehet oka beltenyészet?

Figyelt kérdés
A guppi nőstényeimet terhesen vettem és ugyanannál a kisállatkereskedőnél vettem a legszebb hímet is. Tegnap megszült az egyik, 20-30 kicsit, és láttam, hogy több is halva született. (a többi nősténynél korábbi szúléseknél ilyen nem volt) Mára meg vagy 10 elpusztult. Lehet, hogy beltenyészet miatt? Ha igen, akkor az lehet az oka, hogy az anya egy beltenyésztett példány, vagy hogy közeli rokonával párosodott vagy mindkettő? Ez csak azért lenne fontos, mert ha a második az ok, akkor hozhatnék be egy uj hímet, ami biztosan nem rokon.

2012. jún. 13. 09:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Lehet, de nem jellemző. Először inkább deformált, gerincferdüléses, úszó sorvadásos egyedek jelzik a beltenyészetet.

És ha nálad nem sokadik generációs, akkor még kevesebb az esélye a beltenyészetnek.

A genetikához nem értek, elképzelhető, hogy beltenyészet miatt van, csak nem találkozik ilyennel gyakran az ember.

Ez inkább valami fejlődési rendellenesség lehet, vagy kora szülés volt, vagy megsérülhetett az anya...

Ez egy gyenge szaporulat volt, van ilyen.

A vérfrissítés mindig jó, csakhogy a guppik raktározzák a hímivar sejteket, tehát attól hogy új hím lesz, még simán lehet az újszülötteknek a régi hím az apjuk.

2012. jún. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Platypus ***** válasza:
A beltenyészet sok gondot okozhat, de ez nem jellemző rá. Inkább a hirtelen környezetváltozás meg a szállítás miatti stressz okozhatta.
2012. jún. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Akkor a környezetváltozás lesz, tegnap kénytelen voltam őket áthelyezni, hogy felszabadítsam a szülőszobát:(
2012. jún. 13. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!