Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen alga lehet ez, és...

Milyen alga lehet ez, és hogyan lehet eltüntetni?

Figyelt kérdés
Észrevettem hogy a növényeken, és a dísztárgyakon fura algák jelentek meg. Olyan mint egy kis szörcsomó, zöld szinű és rá van tapadva a tárgyakra és a növényre, ahogy nől a hossza úgy lebeg a vízben is a "szörcsomó" vége.
2012. jún. 13. 21:31
1 2
 1/16 viczena jozsef ***** válasza:
Szerintem,ecsetalga lesz!Hány literes az akvárium?és milyen szüröt használsz,ja és milyen gyakran cserélsz vizet?
2012. jún. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Platypus ***** válasza:

Az ecsetalga nem zöld, hanem szürke vagy fekete, esetleg nagyon sötét barnás. Az én tippem a Cladophora, a zöld fonalas cuccok közül arra hajaz leginkább a leírás.


[link]

2012. jún. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Egy hónapig nem voltam itthon tegnap értem haza, az egyik családtag etette a halakat, de vizet nem cserélt...

[link]


Csináltam egy képet, és megpróbáltam bejelölni hogy hol van az az alga féleség, (azon a fán van egy kis jávai moha is,és ott jelent meg az alga.

Hetente szoktam 30%-os vizcserét csinálni. De holnap alaposan kitakarítom az akváriumot, és ha kell, akkor veszek valami algaölőszert, eddig nem voltak gondjaim az algával.. De végülis az utóbbi időben megjelent még egy fajta alga, ami az üvegen van, és le lehet törölni... de az se állapot, azt is hogyan tüntethetem el? (milyen alagaölőt vegykt?

2012. jún. 13. 21:45
 4/16 A kérdező kommentje:
Hasonlít Cladophora-ra, de mintha még sem az lenne. :S
2012. jún. 13. 21:48
 5/16 A kérdező kommentje:
65 literes
2012. jún. 13. 21:54
 6/16 A kérdező kommentje:

[link]


ilyen szűrő van benne

2012. jún. 13. 21:57
 7/16 Platypus ***** válasza:
Semmilyen algaölőt ne vegyél, ezek a szerek többet ártanak mint amennyit használnak. Vagy ha már mindenáron irtani akarsz, akkor vegyél easy carbot. Ez amúgy is jót tesz a növényeknek, és ha a napi adagot töményen az algára nyomod, az néhány alkalom után garantáltan kivégzi azt.
2012. jún. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm.

Mindenáron nem akarok venni algaölőt, csak ha muszáj. :)

Easy life profito-t használok a növényekhez.

(Ha most teljesen kipucolom az akváriumot, minden, kiveszek belőle, kitisztítom, ki mosom, az aljzatot forró vízben kifőzöm, a növényeket pedig csapvíz lemosom, akkor megakadályozhatom hogy ne jöjjön elő újra az alga? ( Vannak algaevő csigáim is, de azok amint látom nem tudnak elbánni ezekkel az algákkal) . Esetleg valami jó algaevő halat tudsz ajánlani? Tudom csodát nem várhatok tőlük sem, de azért gondolom valamennyit megeszik az is.

2012. jún. 13. 23:12
 9/16 anonim ***** válasza:
És ha csökkentenéd a fényt? Azt is megpróbálhatod, mert attól a ilyen zöld színű mindenféle algák általában el szoktak tűnni.
2012. jún. 14. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy jó ötlet lenne-e a fényt csökkenteni, 36W fény van a 65 literre. Régebben csak 16-20 volt, de a növényeknek nem volt jó, és sok nem maradt meg, amióta új a világítás azóta vettem növényeket is, és olyan szépen fejlődnek, nőnek, és egy csomó új hajtást hoztak. Nem szeretném ha kipusztulnának ha csökkentem a fényt. (Egy 20w-os daylight, és egy 16W-os, növényes fénycső van benne. :)
2012. jún. 14. 06:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!