Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Homályos, talán zöldes az...

Homályos, talán zöldes az akváriumom vize. Mi az oka és mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kb 3 napja ilyen. Már cseréltem elég sok vizet is, szűrőt ellenőriztem... Miért és mit csináljak?

2012. jún. 14. 22:43
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Egyelőre nem nagyon vészes, csak nem olyan szép áttetsző amilyen lenni szokott.
2012. jún. 14. 22:47
 2/13 anonim ***** válasza:
Akinek akváriuma van, annak többnyire algája is van - ez nem is probléma, hiszen az algák ugyanúgy hozzátartoznak az akváriumhoz, mint a halak. Az algák vagy más néven moszatok egyszerű felépítésű, ősi típusú, asszimiláló színanyagot tartalmazó növények. Kis mennyiségben nem rontják az akvárium képét, ezért ne próbáljuk mindenképpen eltávolítani őket. Az algák jelenléte egyben azt is jelzi, hogy a víz minősége kedvező. Ha már egy jól "beállt" akváriumunk van, akkor a betelepített algaevők - levéve a terhet vállukról - elvégzik a tisztítási feladatot:a haltáp-maradékot eltüntetik, a fejlődésnek induló algákat pedig lelegelik.
2012. jún. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy vagy a homálytól és ezáltal kevesebb fénytől, vagy valami más ok miatt, de a növényeim is elkezdtek rothadni. Pedig tápsó, folyékony tápszer, CO2, mindenről gondoskodok. Eddig nagyon szépen fejlődtek...:(
2012. jún. 14. 23:11
 4/13 anonim ***** válasza:

Ez így nem kerek, szerintem pont fordítva van.

+ nap alatt nem kezdhettek el rohadni a növények. Attól, hogy kicsit kevesebb a fény, nem kezd el rohadni 3 nap alatt.

Ha viszont valamiért lelassul a növekedés, akkor a fölösleges tápanyagoktól el tudnak szaporodni az algák.

Ha mondjuk 2 héttel ezelőtt jelentkezett a probléma a növényekkel, akkor mostanra elkezdhettek rohadni, de szerintem ez az algarobbanás is egy tünet, és nem maga az ok.

Tehát szerintem valami hiánytünettel kezdődött, vagy a fény nem volt rendben, vagy valami érte a növényeket.

Ha 1-2 hónapos akvárium, akkor mostanra értek el a növények oda, hogy kimerültek az eredeti raktár készleteik, és ha azt valamiért nem tudja pótolni, akkor haldokolni kezd.

Pl a folyékony tápsóba nincs meg minden szükséges táp, és az olyan növény, ami a gyökerén veszi fel a tápokat, még a belocsolt tápokhoz is alig fér hozzá.

Ha hiányzik valamelyik fontos makro elem, akkor hiába a sok folyékony táp, nem tudja felvenni a növény,és az összeset az algák hasznosítják.

Ilyenkor szerintem ezek a tablettás gyökértápok segíthetnek, amiben vannak makro elemek. (sera flore plus)

Az se jó, ha 1 évnél idősebb fénycsöveid vannak, ilyen hirtelen változást nem jellemző hogy csináljon, de azért oda kell rá figyelni.

Ami még fontos, a co2 túladagolása.

Ha túl sok a co2, (a növények igényeihez mérten) akkor el kezd szétmállani a növény. Olyankor simán elképzelhető, hogy akár 1-2 nap alatt is szétmállik, olyan mint ha rohadna.

És az algák is szeretik a co2-t, azok is jobban fejlődnek vele.


Még így is, hogy pár napja kicsit kevesebb a fény, megkockáztatnék 1-2 világítás, növénytáp, és co2 nélküli napot. Utána meg rá kell jönni, mi lehetett a baj, és elkerülni azt.

Ezen kívül ami általánosságban segíthet, ha ketté osztod a vízcseréket, és így gyakrabban csinálsz részleges cserét, és Szat gyantát is lehet használni, az is sokat segíthet.

2012. jún. 15. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

*

+ nap alatt nem kezdhettek el...

3 nap alatt, csak nagybetűvel akartam kezdeni. :D

2012. jún. 15. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nekem volt olyan, hogy zöldnek láttam a vizet, de csak a vasfa eresztett egy sárgás levet magából, és mivel volt benne sok zöldség, úgy már zöldnek tűnt a víz. Nem pont ez, de ennek is látszik a jobboldalánál kicsit.

[link]

Még az is érdekes, hogy amit Murrtól kaptam tüskéshínárt nem rég, beraktam egy átlátszó üveg hengerbe és zöld lett a vize. Előtte cabomba hínár volt benne, és akkor nem volt zöld. Most annyira tüzetesen nem néztem meg, de nem vagyok biztos benne hogy az alga miatt.

2012. jún. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Bár ha maga az üveg homályos, akkor rárakódott a zöld alga. Zöld algát tegnap a tengeri akvráriumomról vakartam le pengével.
2012. jún. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Platypus ***** válasza:
Ha maga a víz zöld, akkor azok lebegő zöldalgák, és ellene csak 2 működő megoldás van. Az egyik, hogy kölcsönkérsz egy UV szűrőt, és pár napig üzemelteted. A másik, hogy diatóma(kova) földet veszel, átmosod, berakod egy nejlonharisnyába és beapplikálod a szűrőbe. Ez is egy pár napos kezelés maximum, nem állandó szűrőanyagnak való.
2012. jún. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Én is arra gondoltam, hogy lehet lebegő zöldalga. Ma vettem is folyékony algagátlót. Mit gondoltok, a növényeknek, halaknak vagy rákoknak nem fog ártani ez a szer? Plusz azt gondoltam, hogy csinálok ma még egy nagyobb vízcserét.
2012. jún. 15. 14:11
 10/13 anonim ***** válasza:

A rákoknak ártani szokott. A halaknak nem annyira.


Egyszer anubiasokat sera algoveces vízbe raktam és megkunkorodott a levelük. Jó egy hónap kellett mire észhez tértek.

2012. jún. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!