Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik az az akváriumi talaj,...

Melyik az az akváriumi talaj, ami a legeslegjobb a piacon?

Figyelt kérdés
Ami jó a növényeknek, a halakat sem sérti, nem zavarja és árban is elfogadható.
2012. jún. 15. 19:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%

A növényeknek az égetett agyagos aljzat a legjobb.

(alá esetleg táptalaj)

Ilyenekből van rengeteg változat, különböző gyártók, színek, szemcseméret, állag (a gagyibbak nagyon morzsolódnak)

Hogy melyik a legjobb, az egyéni igényektől is függ, és hogy a legjobbnak elfogadható e az ára szintén szubjektív, de általában a jobbak drágák.

A JBL Manado-t ajánlanám, elég strapabíró, méretre, színre is jó szerintem.

Itt van még párféle

[link]

2012. jún. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A manado alá kötelező táptalaj? ha nem teszek elég a növénytáp?
2012. jún. 15. 20:32
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem kell föltétlenül táptalaj, jó a folyékony táp is, ha meg olyan a növény, hogy inkább a gyökerén veszi fel a tápanyagot, akkor is lehet neki ledugni gyökértápot.
2012. jún. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
KÖszi!
2012. jún. 15. 21:29
 5/12 anonim ***** válasza:

Manado az egy fos. onnan is tudom, hogy nekem is az van.


De most az érdekel, hogy melyik a legjobb, vagy melyiknek jó az ár/érték aránya? Mert nagyon nem mindegy.

2012. jún. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Valószínű azért van olyan is a piacon ami minőségi mégis jó az ára, gondolom azért nem minden talaj a legjobb amelyik rohadt drága, középút cs kvan.
2012. jún. 15. 23:17
 7/12 A kérdező kommentje:
*csak van
2012. jún. 15. 23:17
 8/12 anonim ***** válasza:

én a Nature Pro solilt használom, szerintem az a legjobb

[link]


Megmaradnak benne a növények:

[link]

de nekem már régi a talaj és mostmár kifogyott belőle a tápanyag, akkor elkezdenek sárgulni a növények, és akkor kell bele dugdosni táptablettát, én szoktam havonta egyszer Panzi aquaplantot és félévente egyszer JBL tápgolyókat belenyomkodni a talajba.

2012. jún. 16. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ezek meg a Hydrocortile-s akváriumaim, ez is ugyanaz a talaj

ez 70 literesben

[link]

[link]

ez 112 literesben

[link]

2012. jún. 16. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Általános talajok közül van még jó pl az Oliver Knott, és az Aqua Soil Amazonia, de ezeket nem próbáltam.

[link]


[link]


Bármelyik általános talaj alá lehet tenni egy koncentráltabb talajt: pl JBL Aqua Basis Plus-t.

[link]

Én nem tettem alá ilyet, mert utálnám ha összekeveredne a szép talajom ezzel a barna porral. Tulajdonképpen azért nyomkodok bele tápgolyókat, mert ezt helyettesítem vele. Egyébként egy idő után ebből is kifogy a tápanyag, viszont a tápgolyót meg mindig lehet belenyomni frisset, tehát nekem az jobban bejön.

2012. jún. 16. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!