Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tudtok olyan növényeket...

Tudtok olyan növényeket mondani ami nem igényel CO2őt?

Figyelt kérdés
Mindenféle növény érdekel, ha tudnátok olyan "szőnyegnövény" ami nem igényel co2 az jó lenne. Köszi:D

#nk.
2012. jún. 15. 21:42
 1/7 anonim ***** válasza:
15%
ugye tisztában vagy azzal, hogy a CO2, az a szén-dioxid?
2012. jún. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
41%
Minden növény igényel CO2-t (szén-dioxidot), mert ez is kell ahhoz a folyamathoz, amivel a napfény energiáját hasznosítják. Ezt hívják fotoszintézisnek, és egy élőlény pont attól számít növénynek, hogy így állítja elő magának az energiát... Aminek nem kell, az pl. a gomba, ami emiatt a biológiában nem is tartozik a növények közé.
2012. jún. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%

Hogyne tudnék! Műnövény, kőloajból készül és tökre nem kell neki semmi. Szóval na, piszok gyorsan nézd át az álatalános iskolás tananyagot, mert ez így nagyon gáz.


Egyébiránt nézhetsz CAM növényeket, amik extrém CO2 hiányra specializálódtak, vizinövényeknél elősorban a durdafüveket kell nézegetni.

2012. jún. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Annyira imádom mikor nem ért valaki a témához és úgy szól hozzá, és azt hiszi magáról hogy nagyon vicces...:) Inkább te olvass egy kicsit és akkor talán rájönnél azzal az okos fejeddel hogy értettem a kérdést. Ha nem tudsz normális választ adni akkor ne írj.köszcsá-.-
2012. jún. 15. 22:28
 5/7 anonim ***** válasza:

A gömbmohának biztos hogy nem kell. A tüskéshínár is nő nélküle mint a dudva, azt Murr mondta hogy neki mindig sok nő és ezért hoztam tőle egy kicsit kipróbálni. Ami nekem van CO2 nélkül, pl Bacopa monnieri, Ludwigia repens, Vizi hortenzia.


Még van egy vlaamilyen cripto növényem, asszem hogy Cryptocoryne walkeri, de ez elég sötétzöld nem biztos hogy az.


Úszó növények közül van pl a békalencse és a Limnobium laevigatum amik jól terjednek, de a békalencsét nehéz kiírtani, szóval a másik kicsit nagyobb az jobb.


Volt nekem régen Anubias nana kis vasfára és kőre növesztve, meg volt Hydrocotyle leucocephala.



Hát Hydrocotyle az most is van egy tucat, mert az a kedvencem, annak olyan jó illata van. Én még csak néhány hónapja CO2-zök, oda is csak abba az akváriuumba tettem ilyet, hogy legyen belőle minél több. De előtte az megvolt sokáig CO2 nélkül is, csak akkor kicsit lassabban nőtt és néha ketté kellett vágni mikor túl hosszú lett, azért hogy ne vékonyodjon el a szára.

2012. jún. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"szőnyeget" lehet jávai mohával csinálni de csak úgy hogy vasfára, vagy törött csempére, vagy egy műanyag rácsra, vagy lapos kövekre kötözöl mindegyikre egy adagot és lepakolod őket egymás mellé. Nagyon lassan nő, de egy idő után beteríti az egészet és lehet nyírni is a hosszú szálakat hogy szebb legyen. Kb így benövi:

[link]

[link] (ennek a balfele)

A jobboldalán lilaeopsis van, de az még lassabban nő

Ez is pl ilyen lilaeopsis (kétoldalt)

[link]

és így nő akkor egymás felé két oldalról, hogy egy szál végigfut a talaj alatt, aztán abból kisebb levelek kezdenek kinőni. [link]


Ebbe is az a köteg jobboldalt felrepülve lilaeopsis, meg van a bal alsó részen is, ez így talaj nélkül van, csak gyapotban, meg ebben is vannak vasfákra növesztve jávai mohák is. Középen Vizi Hortenzia, teljesen a bal sarokban pedig asszem rotala, de annak pirosodik a vége a fénytől, nekem az nem annyira tetszik.

[link]

2012. jún. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na ilyen egy rendes ember válasza aki ért is hozzá...;) Hát hable köszönöm szépen szerintem az utolsó kép nagyon tetszik:D Eddig nem tetszett annyira a jávai moha, de most nagyon megtetszett... valami ilyesmit akarnék én is. Nagyon szépen köszöntem a segítséget. Majd ha vmikor kész lesz az akvárium teszek fel képeket.:D
2012. jún. 16. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!