Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy is csináljam akkor az...

Hogy is csináljam akkor az áttelepítést?

Figyelt kérdés

54 literesből 110be.A 110es már félig töltve csapvízzel este óta.A szűrőt sajna nem tudom üzemeltetni benne,mert túl kicsi a vízszint és túl nagy a szűrő.Este már mehetnek bele a növények?Holnap pedig a halak a vizükkel együtt? +mossam bele a szűrőt az új aksiba?

van ilyen "baktériumflórám" vagy micsoda,amit a vízbe kell rakni,hogy hamarabb "kész" legyen.Rakjak bele?Vagy elég az a víz amivel a halak jönnek?



#akváriumcsere #áttelepíés
2012. jún. 16. 09:12
 1/6 anonim ***** válasza:
ami már benne van víz, ahhoz vízelőkészítőt kéne rakni. Sztem este az 54 literesből rakj át a 110-esbe egy 20 liter vizet legalább. A szűrő belemosása sem rossz ötlet. 54-est meg mintha takarítottad volna töltsd vissza előkészített csapvízzel. A növényeket sztem átrakhatod este. De a halakkal legalább várj másnap estig. Akkor meg ahogy írtad a mostani vizükkel rakd át őket.
2012. jún. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi!Erre nem gondoltam,hogy még egy vízcserét csinálni kéne az 54esbe.A vízelőkészítő alatt a klórtalanítót érted?
2012. jún. 16. 12:09
 3/6 A kérdező kommentje:
megcsináltam kb 15liter leszívást,bele az új aksiba,régibe klórtalanított vízzel kipótoltam.Viszont a nagyba sajna még mindig nem megy a szűrő,mert nem ér el odáig a víz.Így belemehetnek majd holnap a halak,vagy még szívjak le róluk vizet és indítsam be a szűrőt??
2012. jún. 16. 16:07
 4/6 anonim ***** válasza:

Fektesd el a szűrőt és hadd menjen. Annak kellene érnie és átmozgatnia a vizet. Fel is töltheted teljesen, aztán majd leszívsz annyit, hogy a maradék állott víz még belemenjen.

A növényeket bármikor telepítheted, azoknak nem árt sem a klór, sem a hőmérséklet. A régi szivacsot nyugodtan mosd bele, többet ér, mint a baktériumlötyi. Abból is nyomhatsz egy fél adagot, de nem jelent így sokat. Haltelepítéssel én várnék még legalább 1 napot. Még most beopálosodhat az új aki vize, vagy bármi lehet. Legyen feltöltve, induljon be szépen.

2012. jún. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A csigák már mehetnek bele?Este óta megy a szűrő,a víz színe már közel áll a jóhoz:)
2012. jún. 17. 09:31
 6/6 anonim ***** válasza:
hacsak nem valami nagyon különleges csiga simán belerakhatod. Csigák szívósabbak.
2012. jún. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!