Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Édesvízi akvárium fölé jó egy...

Édesvízi akvárium fölé jó egy kék fényű izzó? (mint amilyen a tengeri akváriumok felett szokott lenni)

Figyelt kérdés
Pontosabban 4 vitorláshal és egy csapat szumátrai díszmárna van az akváriumban. Én hülye véletlenül ilyen fénycsövet vettem, csak itthon vettem észre hogy nem a normál fehér fényű. Végülis nekem tetszik, maradhatna, csak az a kérdés, hogy a növényeknek és a halaknak jó-e.

2012. jún. 16. 20:01
 1/7 kzs ***** válasza:

Növényeknek nem jó.

A tengeri akváriumokhoz más fénycső kell, de az közelsem elég édesvízi növények számára. Ki fognak pusztulni.


Különben jól olvastam? Vitorláshal és szumátrai díszmárna együtt? Húúú... Na, ez az a két halfaj, amit nem ajánlatos összetenni: a szumátrai megcsipkedheti a vitorlás úszóit, azonkívül a temperamentumuk is jelentősen eltér.

2012. jún. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nagyon megnyújtja a növényeket, teljesen rosszul nőnek alatta. Hiányzik a vörös spektrum. Ha kiegészíted egy ilyen csővel, akkor viszont jó lehet a kék.
2012. jún. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Akkor veszek egy vörös spektrumú fénycsövet is, legalább hasznát veszem akkor a kéknek is.


Ajj hülyeségeket beszélek... dehogy szumátraim van, színjátszó dániók vannak a vitorlásokkal... Mindig összekeverem, pedig nem is hasonlít a két hal... o.O

2012. jún. 16. 23:37
 4/7 YourDestiny ***** válasza:
Embertelenül fogsz algásodni, hacsak nincs valami brutál szűrésed. Mellesleg mennyire kék? Milyen cső ez pontosan? Van, amelyik édesvízhez és tengerihez egyaránt jó. Ha a színhőmérséklet 12 ezer Kelvin felett van, én nem hagynám meg az algainvázió miatt. Az algák a kék spektrumot komálják a legjobban.
2012. jún. 17. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha van egy kék cső, akkor úgy lenne jó a növényeknek, hogy

+ egy fehér 6500 K Daylight cső, + egy rózsaszín Hagen flora glo cső is lenne mellette.

2012. jún. 17. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ajaj... Hagon Marine Glo az izzó egyébként... Hát nagyon kék :/

Hát akkor csak kell vennem egy másikat... Hát sebaj, majd visszaviszem a boltba, hátha visszaveszik :)

2012. jún. 17. 15:20
 7/7 YourDestiny ***** válasza:
Jobb lenne cserélni, mint kombinálni. Az utóbbi a növények szempontjából lehet megoldás, az algásodás szempontjából már nem. Ha édesvízbe kérted, akkor kötelesek kicserélni. 18 ezer Kelvines cső, ez szigorúan tengerihez való, a nevében is benne van. A 15 ezer Kelvin is sok lett volna.
2012. jún. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!