Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hány literes akvárium kell...

Hány literes akvárium kell egy harcoshalnak, és milyen halak hozhatók szóba amivel összelehet rakni? ( esetleg a lány guppi? ) a válaszokat nagyon megköszönném

Figyelt kérdés
2012. jún. 17. 14:09
 1/9 anonim válasza:
Én úgy tudom hogy csak harcossal nem lehet egy akváriumba tenni.Nekünk volt vegyesen mindenféle hal mellett.Sosem bántotta őket.guppi,aranyhal,vitorlás,cápaharcsa,neon hal,paradicsom hal....,tehát nálunk nem volt gond belőle.260 literes volt az akváriumunk.
2012. jún. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egy hím bettának kell egy 30-40 literes akvárium. Társítani 50-60 litertől érdemes. Nőstény guppival is lehet, de attól, hogy csak nőstény van, szaporodhatnak. ha már valamikor párosodtak.

100 literesbe lehetne mondjuk 1 hím betta, 10 ékfoltos razbóba, 5 párduccsík.

2012. jún. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
*Razbóra.
2012. jún. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Brigi ^^ ***** válasza:

Kisebb farokúszójú halakkal lehet társítani min. 50 litertől, mivel területvédő ezért agresszív tud lenni kis helyen. Guppiból csak az endlert ajánlanám, nagyobb akváriumban vörös neonnal is jól érzi magát.

[link]

[link]

[link]

2012. jún. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat ^^!! de ha egy akváriumba teszek fiú és lány guppit is + a bettát akkor nem fogja megölni valamelyiket vagy ez csak a bettától függ?!
2012. jún. 17. 17:03
 6/9 anonim ***** válasza:

Főként az akvárium méretétől, és az adott betta természetétől függ.

Nem túl szerencsés guppikkal tartani, ha még nincsenek együtt, nem értem, miért kellene erőltetni ez a társítást.

2012. jún. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
csak azért kérdeztem mert kapok 2 guppit és egy bettát , nem akarom erőltetni csak megkérdeztem !!!!! és még 1x köszi a válaszokat
2012. jún. 17. 19:53
 8/9 anonim válasza:
neke 125literes akvariumom van. van benne 1endler guppi par. meg szivarvanyos guppi fiu meg ketto lany es egy sziami fiu, illetve lany. semmi problema nincs veluk, nagyon jol elvannak egymassal. nekem a vitorlasokkal volt problemam, a sziamim farkat agyon csipkedtek es nagyon csunya lett. de szepen lassan visszano beki.
2012. jún. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Brigi ^^ ***** válasza:
Guppiból érdemes több nőstényt tartani, mint hímet, különben nagyon kergetni fogja a nőstényt. Ráadásul rajhal, tehát minimum 5-el kezdjél, úgyis nagyon szapora.(persze megfelelő méretű akváriumban)
2012. jún. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!