Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halakat rakhatok még...

Milyen halakat rakhatok még az akváriumba?

Figyelt kérdés

108 literes,van benne 2 anci,16 neonhal,1 páncélosharcsa,1 törpe szívóharcsa,5 pici almacsiga,egyéb csigák.

Az eladónő azt tanácsolta,hogy rakjak még neonokat.A gurámit nem ajánlotta.Tényleg nincs semmi nagyobb hal ami jól ellene még ebben az összeállításban?Betta,vitorláshal kilőve.


2012. jún. 17. 23:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Valamit mindenféleképpen varázsolni kellene a páncélosharcsával és a törpe szívóharcsával, mert nekik ez így nem állapot. Vagy ajándékozd el őket, vagy egészítsd ki 6-ra a csapatot. De anci és törpe szívó felesleges együtt, én utóbbit ajánlom.

Egy kékgurámi párnak valóban határeset ez a méret, de mondjuk a mézgurámiknak tökéletes lenne.

2012. jún. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az összes halamat szeretem,nem szeretnék megválni tőlük,már az aksi indítása óta velem vannak:)Az ancikat főleg.A foltos páncélosharcsa is a kedvencem.Mért felesleges együtt?És mi bajuk lehet?

Az eladó azt mondta a gurámira,hogy halandóak,mert rossz tenyésztés,és hogy piszkálják a kisebb halakat:S (ő nem árul egyébként)

2012. jún. 18. 08:34
 3/7 anonim ***** válasza:

elég gázos az eladód..kicsit utánaolvasol a halaid igényeinek és meglátod, hogy pl a törpe szívóharcsa csapatban érzi jól magát, ugyanez igaz a páncélosharcsára is..

[link]

[link]

régen tartottunk gurámikat is, teljesen normális díszhalak, nekik is figyelembe kell venni az igényeiket és nem lesznek halandóbbak a többi halnál

[link]

2012. jún. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az eladód egy hülye. Ahogy előttem is mondták, csapathalakból tartasz 1-1 darabot. Ezzel nagyon megsérted az igényeiket. A törpe szívóharcsák többezres rajokban élnek a természetben. Így kiszakítani embertelen dolog, attól függetlenül, hogy nem tudja kifejezni az erre irányuló igényeit.

Az ancik pedig minél nagyobbak lesznek, annál ádázabbul védik majd a területüket, a fájukat (az remélem van az akváriumban, különben egyik algázód sem lesz hosszú életű), illetve a kajájukat. Ha őket tartod meg, a szívóharcsának mennie kell. Meg a péncélos mellé vagy 5-üt legalább.


A gurámik valóban csipkedhetik a kisebb halakat ekkora helyen, kicsit nagyobb kellene nekik. Ott viszont 100%-ig békések és egyébként nagyon ellenálló, masszív halak. Az eladód egy hülye... A mézgurámival viszont semmi baj nem lehet, belőlük tarthatsz 4-et.

2012. jún. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

jólvan,a szívóharcsától szívesen megválok,de akkor megtarthatom a páncélost és veszek még mellé 4et 5öt?És még pár darab mézgurámi is mehet akkor?Milyen nemi elosztásban?

Persze,van 2szőlőtőkéje az anciknak.

2012. jún. 18. 12:38
 6/7 A kérdező kommentje:
tévedtem,2páncélosharcsa,nincs szívóharcsa,csak nagyon hasonlított.
2012. jún. 18. 14:01
 7/7 anonim ***** válasza:
Erre nem mondok semmit.:D De azt ajánlom páncélosból vegyél még 6ot, nekem csak 5en vannak és teljesen feldobják az akváriumot...:)
2012. jún. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!