Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy egyszerű akváriumra...

Egy egyszerű akváriumra hogyan szerelhető fénycső?

Figyelt kérdés

Az egyszerű alatt azt értem, hogy nem szett tetővel, csak simán 5 üveglap van összeragasztva.

Erről nem találtam információt, és mivel szettem van és emellé szeretnék egy ilyen egyszerű akváriumot, így nem tudom, hogy kellene beszerelni.

Minden segítséget előre is köszönök!



2012. jún. 19. 07:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Veszel az Obiban 2db konyhai neon armaturát.

Így néz ki:

[link]


És ha a kettőt egymás mellé összeragasztod, akkor fejjellefele keresztbe rá tudod tenni az akváriumra és nem dől el.


Csak utána még kell venni legalább az egyikbe egy Daylight 6500 K csövet, mert a gyári csövet ami benne van nem éppen akváriumhoz találták ki.


----------------


Vagy csinálhatsz egy ilyet is, hogy veszel 2 db kerámiafoglalatot, meg 2db drótot hozzá olyat amin van kapcsoló, mondjuk azért hogy külön kapcsolható legyen, és veszel és egy sötétbarna műanyag virágládát és egy csavarral belecsavarozod.

[link]

Aztán beletekersz 20 Wattos kompakt izzókat.

[link]


------------

2012. jún. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

vagy ez:

[link]


Hát attól függ mekkora az akváriumod.

2012. jún. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Vannak direkt üvegtetősökhöz akvarisztikai armatúrák, olcsóbbb drágább kivitelben.

De barkácsolni is lehet, pl egy egyszerűbb lámpatestet beépíteni valahova, vagy akár teljesen alkatrészekből (előtét, foglalat, stb) összerakni egy tetőt mondjuk bútorlapból.


Hogy melyik változat a jobb, az attól is függ, hány literes az akvárium, mennyire van komolyan növényesítve, mennyire szeretsz barkácsolni, és mennyire fontos az ár.

Ha leírod az akvárium méreteit, (3 élhossz) és hogy mennyire akarsz fényigényes növényeket, akkor konkrétabb választ is mondhatok.

2012. jún. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az akvárium 40 literes lenne, sajnos a méreteit nem tudom, a hirdetőt még nem tudtam elérni. Igazából az akvárium garnéláknak készül, nem túl fényigényes növényeknek szántam, mint gömbmoha, békalencse, jávai moha, és ilyesmik.

2012. jún. 19. 12:06
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]


Vagy akármilyen lámpa, vagy foglalat megteszi, csak legyen fölötte fényvisszaverő, és ilyen kompakt fénycső:

[link]


[link]


20-25 W körül.

2012. jún. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Most van egy ilyen olcsóbb aqua depós lámpa, bár nem túl erős. Mondjuk a gömbmoha és társainak elmegy:

[link]


Ha nem számít a kinézet, akkor pedig 20W kompakt izzó egy műanyag virágládába. Én a 37 literesemre olyat raktam, csak nem virágládába szereltem, hanem sütő tálba mert az jobban nézett ki és pont méretben teljesen az akváriumomra szabták, csak meg lettem fenyegetve, hogy fémházba ne rakjam, mert megrázhat, de még nem rázott.


De lehet hogy ez sem rossz, ez az "exo terra kompakt top"

[link]

Csak nem tudom mekkora izzó fér bele, mert élőben még nem láttam ilyet.

2012. jún. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!