Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tarthatóm a pillangóhalamat...

Tarthatóm a pillangóhalamat ezekkel a halfajokkal vagy megeszi őket? :

Figyelt kérdés
Halaim:guppy,ékfoltos razbóra,vörös karcsú díszmárna,neonhal,kolibrihal,serplazac,leopárd dánió,zebra dánió pink,vitorlás óriás algaevő,

2012. jún. 19. 09:27
1 2
 1/11 bamboochatheone ***** válasza:
Remélem egy 500 literes akváriumod van amiben mindenből megvan az egyedszám, és egy bazinagy szűrőd van...
2012. jún. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha nagy a méretkülönbség, akkor a dániókat félteném. Nem valószínű, hogy megenné őket, de szerintem velük a legnagyobb a kockázat.

De elég vegyes társítás, ilyet még soha nem próbáltam, (valószínűleg nem is fogok) tehát ez nem gyakorlati tapasztalat, hanem csak egy általános akvarisztikai tapasztalat. :D

2012. jún. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Egy 90l-es akváriumom van és mindenből meg van az egyed szám már máskor is vol pillangó halam de széttépte a gurámim de már áttettem egy másik akváriumomba de van egy 500l-es is de az nincs üzembe helyezve és elégé vegyes akvárium :D de megvannak így is.
2012. jún. 19. 12:01
 4/11 A kérdező kommentje:
Ja és a erős szűrőm van.
2012. jún. 19. 12:02
 5/11 anonim ***** válasza:

Tippeljem meg, hogy melyiket tépi szét legközelebb?

Legyen az ékfoltos razbóra. Nem tudom :)

2012. jún. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Egyszer olvastam valahol hogy az 1cm-es és annál kisebb tücsköket eszi meg és csak a víz tetején szokott lenni nem?
2012. jún. 19. 12:51
 7/11 anonim ***** válasza:
igen ott szokott, de ha a szumit széttépte, most érted. Az sem a víz tetején volt. Mert akkor ha a víz teteje halakat tépi szét a zebradániókat féltenm tőle, de én azokat mégsem annyira féltem, mert elég gyorsak. Csak mondjuk a pillangó hal is gyorsan tud ráugrani így a tücskökre. Én úgy gondoltam hogy a halakat nem bántja, de teírtad, hogy bántotta.
2012. jún. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Xifókkal láttam már együtt tartva és vitorlással, meg botiával is, de amiket felsoroltál azokkal pont nem. Tehát így nem tudom megmondani.
2012. jún. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,de a volt pillangóhalam nem bántotta a halakat hanem a gurámim kinyirta a pillangóhalamat,de egyet értek inkább nem próbálom meg belerekni a pillangóhalat.
2012. jún. 19. 14:06
 10/11 anonim ***** válasza:

Hja, hogy fordítva történt. Hát de ezek a halak amiket felsoroltál nem agresszívak. A vitorlás pedig nem foglalkozik vele, sőt lehet hogy még fél is tőle, mert a pillangó az mindig fölötte van és ott áll a sarokban. A vitorlás meg nem tudja mire vélni.

De akkor is inkább a dániókat félteném a pillangótól.

2012. jún. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!