Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mangróvefám 1 év után is...

Mangróvefám 1 év után is erősen színezi a vizet. Tudok valamit tenni ez ellen? Vagy idővel majd "kikopik" belőle ez a tulajdonság?

Figyelt kérdés
2012. jún. 19. 11:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Idővel kikopik, addig annyit tudsz tenni, hogy örülsz neki, hogy még tart.
2012. jún. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
:D. Neonhalaim is örülnek, de tényleg nagyon be szokta fogni a vizet. Csak egy kicsit kopna ki.
2012. jún. 19. 11:37
 3/7 anonim ***** válasza:

Jó nagy dög lehet, ha 1 év után is így tolja...

Ha más nem, használj Szat gyantát. Nem olcsó, de regenerálható. ha sok növényed van, ne vidd túlzásba a használatát, mert számukra fontos anyagokat (nitrát) is kivon a vízből. (ill. főleg azt, de a csersavon is segít)

2012. jún. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
És ne feledd a heti rendszeres részleges vízcseréket! :)
2012. jún. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 YourDestiny ***** válasza:
A színező képesség soha nem tűnik el teljesen. A Mangrove gyökér nagyon tud színezni. Ha olyat szeretnél ami alig vagy egyáltalán nem színez, akkor Red Moor.
2012. jún. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Platypus ***** válasza:
Az aktív szén is jó ellene. Azt sem szabad állandóan használni, de azért nem szól bele úgy az akvárium biológiájába, mint a SZAT. És sokkal olcsóbb.
2012. jún. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 YourDestiny ***** válasza:
Én régebben próbáltam megállítani a vasfát aktív szénnel, nem jött össze. Talán ha minden három nap cseréltem volna...
2012. jún. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!