Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jódozott sótól megdögölhetnek...

Jódozott sótól megdögölhetnek a halak?

Figyelt kérdés
Koi pontyokról lenne szó. Szóval ha jódozott sóval kapnának sófürdőt, az végzetes lenne?

2012. jún. 19. 15:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen, de a jódmentestől is. Nem kell neki só. Minek akarod?
2012. jún. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Második bekezdés:

[link]

2012. jún. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mit akarsz ezzel a linkel? Fertőtleníteni szoktak sóval-.-nem tengeri hallá nevelni. Annyi lenne a kérdésem, hogy 2-3 perces FERTŐTLENÍTŐ sófürdőtől megdögölhetnek-e, ha jódozott a só.
2012. jún. 19. 15:56
 4/12 YourDestiny ***** válasza:
A jódozott sót felejtsd el. Filléres áru a Tescoban egy zacsi jódmentes só.
2012. jún. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 YourDestiny ***** válasza:
Viszont azt nem értem, miért akarod sófürdőben megúsztatni a halat. Fertőtleníteni akarsz egy pontyot?
2012. jún. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nyírd ki nyugodtan, nem az én halam.
2012. jún. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Tegyük fel, hogy van 15 db kis koi ponty. Szóval nem 20 kilós pontyról beszélek itt a k*rva életbe már. És nem mezei ponty hanem KOI!!!!!!! Díszponty ÉRTEM? Átlag 12 centisek.


Szóval 15 kis koit szállítok utána beteszem őket egy lavorba és lefertőtlenítem őket mielőtt a tóba kerülnek. A só véletlenül ismétlem VÉLETLENÜL jódozott. Ettől megdögölhetnek a halak?


Szóval a só a fertőzések elkerülése végett használatos.

2012. jún. 19. 16:15
 8/12 YourDestiny ***** válasza:
Nem mondod? Viszont ha parazitát hurcolsz be vele, azt a só nem biztos, hogy elpusztítja. Na szóval a jódozott sótól nagy eséllyel elpusztulhatnak. Nem biztos, de nagy a valószínűsége. Értem? A teendőd az, hogy 1-2 napra karanténozod őket vödrökben, kádban vagy amiben akarod, aztán mehetnek a tóba. Minimális mennyiségű sót keverhetsz a vízbe (1 csapott kávéskanál per 10 liter), ugyanis nem tudhatod, mennyire tűrik a sót. DE szigorúan csak jódmenteset!!! Értem?
2012. jún. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Te csak ne értemezzél, mert te voltál olyan okos, hogy azthitted egy 20 kilós nyurgát akarok lefertőtleníteni.
2012. jún. 19. 16:25
 10/12 YourDestiny ***** válasza:
Már ne haragudj, de sehol sem írtam ilyet. Szóval ne járjon már a szád, segíteni akartunk, te meg itt osztod az észt.
2012. jún. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!