Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha a CO2-t nem az akváriumba...

Ha a CO2-t nem az akváriumba nyomom, hanem a szűrőakváriumba, azért átmegy?

Figyelt kérdés
Mert úgy gondoltam hogy jobban nézne ki ha nem rondítaná az akváriumba a porlasztó a helyet (rakhatnám hátra is, csak akkor nem látom mennyit adagolok bele).
2012. jún. 20. 09:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Furcsa baktérium telepek fognak nőni a külső szűrőben. Nem tudom, az ártalmas e a szűrőbaciknak, de valószínűleg lesz ilyen jelenség.
2012. jún. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tényleg lehet, erre nem gondoltam.
2012. jún. 20. 11:13
 3/7 anonim ***** válasza:

Halott, gazdaságtalan megoldás...

Ha a szűrőakvárium vizébe oldatod bele a széndioxidot:

1. Gondolom a szűrőakváriumod vízmagassága alacsonyabb mint az akváriumodé, így kevesebb CO2 fog oldódni. Tehát gazdaságtalan.

2. A szűrőakváriumban kialakult lebontó baktériumoknak oxigénre van szüksége, csak akkor és csak azzal tudnak élni, dolgozni. Ha az amúgy is kevés oxigénszintet még tovább rontod széndioxiddal, akkor esetleg a baktériumok egy része (a beoldás helyéhez közel) elpusztulhatnak.

3. EDDIG MIHEZ ÁLLÍTOTTAD A CO2 SZINTET??? Ha az akváriumban most (elől) sem tudod beállítani/megállapítani, hogy mennyi az optimális beoldás mértéke, hogy akarod hátul vagy a szűrőakváriumban???

HASZNÁLJ buborékszámlálót és tartós CO2 tesztet, dropchecker-t!!! Azzal pontosan be lehet állítani a beoldás mértékét és folyamatosan ellenőrizni tudod a szintet. Használj üveg vagy kerámiaporlasztót, azok sokkal kisebb buborékokat állítanak elő, így a beoldás nagyobb hatásfokú lesz! Az optimális CO2 szint 30mg/liter. Este ne adagolj CO2-t, mert akkor a növények nem asszimilálnak, és az akvárium élőlényeinél fulladást eredményezhet.


Inkább hátra rakd, a fent említett technikával ellenőrizhetővé válik minden!

2012. jún. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
van ebben a porlasztóban buborékszámláló, de ha így elöl van látom is, csak ronda. Azt akartam hogy ne lássam, de mindegy akkor marad elöl.
2012. jún. 20. 11:47
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyébként egyszer beállítom és úgy megy egy hétig, de aztán valahogy elállítódik.
2012. jún. 20. 11:48
 6/7 anonim ***** válasza:

Ismerem ezt a fajta porlasztót, egy nagy rakás sza...

Az hogy elállítódik két oka van:

1. A porlasztókő tömődik elfelé, a nyomás megnő a porlasztófejben, így kevesebb CO2 is jut be.

2. Ha csökken a palackodban nyomás, és nem tűszelepet használsz a már leredukált nyomás csökkentéséhez, (azaz a bejuttatott széndioxid mennyiség beállításához), akkor eltérő értéket mutat.


(20% ecetben áztasd ki a porlasztókövet, egy ideig megoldja a problémádat, de én a helyedben vennék egy külső számlálót. A jó rendszer, minőségi alkatrészekkel drágább, de hosszútávon megéri, mert visszajön a palackcserék ritkulásán!)

2012. jún. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Jó kimosom ecettel. Tényleg szar ez a porlasztó, csak nem próbáltam még mást.


De minden reduktorba van tűszelep, anélkül nem is menne.

Most ilyen hegesztős Kayser reduktorom van, ezzel precizen lehet állítani a nyomást. Szerintem jobb ez mint amiket az Aqua depóban árulnak. Tuti hogy a porlasztó miatt állítódik el, mert a porlasztó nélkül olyan szépen egyenletesen nyomja. De a porlasztó algásodik.

2012. jún. 20. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!