Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium beindításánál előkész...

Akvárium beindításánál előkészítő vegyszerekkel mennyi idő alatt áll be a víz? Az segíthet ha az új akváriumi szűrő szivacsát beáztatom egy már beállt akvárium vizébe?

Figyelt kérdés
2012. jún. 21. 16:16
 1/9 Dávid0505 válasza:
0%
én is még kezdő halas vagyok és a viznek állnia kell 2 napot azután már teheted bele a halat :D nem én gondolom ezt egy profi mondta :D
2012. jún. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én azért nem most kezdtem van 3 akváriumom,azt tudom , hogy hagyni kell állni a vizet,hogy kimenjenek belőle a halakra káros anyagok,de ez a víz sürgősen kell,mert nem tudom hova rakni a halat :)
2012. jún. 21. 16:54
 3/9 YourDestiny ***** válasza:
Ha van egy másik akváriumot, szűrőtisztításkor a piszkos szivacsot nyomkodd bele az új akváriumvízbe. Piszkos lesz, de a szűrő órák alatt elintézi. Ha nagyon szorít az idő, akkor kéne még egy Sera Nitrivec, és 24-48 órán belül mehetnek a halak, de a táplálással nagyon óvatosan az első héten.
2012. jún. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 YourDestiny ***** válasza:
Még valami, az első egy-két hétben legyen legalább heti kétszeres részleges vízcsere.
2012. jún. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 YourDestiny ***** válasza:
Egy tipp: az se baj, ha az új lakókat 2 napig koplaltatod, jót is tesz nekik. Egy hétig is simán kibírják éhen. A harmadik napon kaphatnak egy kis nasit, majd fokozatosan térj rá a normális napi mennyiségre.
2012. jún. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 YourDestiny ***** válasza:
Persze ha üzletből hazahozott halakról van szó, akkor ott koplaltak eleget, de ha ennyire sürgős a dolog, valószínűleg nem erről van szó.
2012. jún. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha van három akváriumod, akkor valószínű mindhárom üres. Ugyanis ha nem így lenne nem gondolkoznál hülyeségen. MELLŐZD A VEGYSZEREKET!

Számold ki a 3 akváriumból mennyi vizet tudsz kivenni. Majd töltsd fel az új akváriumot valamennyi vízzel. (Pont annyi hiányozzon belőle amennyit a 3 ból ki tudsz venni).

Hagyd járni kb2-3 napig az új vizet, majd öntsd tele a bejáratott vízzel, amit frissen veszel ki az akváriumból. 1 hét és mehetnek bele az első halak.

2012. jún. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget
2012. jún. 21. 18:21
 9/9 sakraf00 válasza:

Ha szép vizet akarsz akkor tegyél bele METILÉNKÉK löttyöt,

vízcsere.

2012. júl. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!