Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan lehet összebarkácsolni...

Hogyan lehet összebarkácsolni a sokak által emlegetett pc ventilátort az akvárium vizének hűtéséhez?

Figyelt kérdés
2012. jún. 21. 21:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Én saját gyártású tetőbe építettem bele (rétegelt lemezből van a tető), hát magát a rögzítést neked kell kitalálni, csak egy kis kreativitás szűkséges hozzá.

8 cm-eseket használok, (2db) de lehet nagyobbat is.

A piros, és a fekete vezetéket kell bekötni, a sárgát ki kell hagyni.

12V-os adapterre kötöttem. Állítható, hogy hány voltot adjon le, 9 Volttal szoktam meghajtani, úgy is elég gyors. (minél nagyobb a feszültség, annál gyorsabb)

Párhuzamosan kötöttem össze a ventilátorokat.

Vízszintesen állnak, és függőlegesen, lefelé fújják a levegőt, ill. a vízfelszínt. (a tető hátul nyitott, + etetőnyílások nyitva)

2012. jún. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kábelkötegelővel egy vonalzóra ráerősíted és ráteszed az akváriumra:

[link]


Kell egy DC 9 Voltos adapter, azzal összekötöd

- A venti piros drótját az adapternek a csíkos drótjával

- A venti fekete drótját az adapternek a fekete drótjával


A sárga drót nem kell, azt le is vághatod, és több drót nincs rajta.

2012. jún. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor erre akár egy régi akárminek a töltője is megfelelő lehet?
2012. jún. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ne tudjátok meg szegény rákocskáimnak már 27fokos a vizük. Holnap hozom a ventilátort én is.
2012. jún. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A telefontöltővel nem próbáltam, az nekem 3,6 Voltos.



De a számítógépre is rá lehet kötni, mert a számítógép tápjából jönnek ki ilyen drótok pl a piros+fekete+fekete+sárga és van rajta ilyen fehér 4-es csatlakozó.

[link]


Ebből a fekete+sárga drót a 12 Volt

A fekete+piros drót pedig 5 Volt


Ha a 12 voltra (fekete és sárga drótra) kötöd a ventilátort, kicsit hangosabb lesz, mert gyorsan forog, de bírja, mert erre van tervezve.


9 volton halkabb, én úgy jobban szeretem, csak olyan kábel nem jön ki a gépből.


5 Volton meg már el sem indul a ventillátor, hát olyan 6 volton kezd el pörögni (én a 12 centis nagy ventilátort mondom, nekem az van és ez 12 voltos)

2012. jún. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
De ha van egy scannered, és annak van egy 9 voltos adaptere, az is jó, vagy ha van egy gitár effekted, vagy bármilyen kütyüd, aminek van egy 9 voltos tápja, az mind jó, csak egyenáram legyen DC (nem váltóáram AC nem jó).
2012. jún. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azok a ventillátorok névelgesen 12V os egyenárammal mennek, de kb 5v-tól már működésbe lépnek, illetve nyilván több mint 12V esetén is működik, de ekkor túl van terhelve és tönkre fog menni. A feszültség növelésével értelmeszerűen nő a fordulatszám is, praktikusan érdemes gyerekkori modellvasut trafóját előkeresni, így a hőmérséklettől függően lehet növelni vagy csökkenteni a teljesítményt.
2012. jún. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a gyors válaszokat.
2012. jún. 22. 09:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!