Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akváriumom aljára mit...

Lonely girl11 kérdése:

Az akváriumom aljára mit tegyek, hogy szép is legyen?

Figyelt kérdés

Az akváriumban ( guppik, zebrahalak, xifók ) vannak.

( az akvárium 52L-es) A segítségeteket előre is köszönöm!!!


2012. jún. 22. 12:48
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Hemianthus.

Nagyon nehéz beültetni hemianthussal az ajzatot, de ha szépen elszaporodik az gyönyörű.

2012. jún. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mármint mire gondolsz, aljzatra, növényekre, díszekre?


Egyébként az akvárium a zebradánióknak is kicsi, a xiphoknak meg pláne (nekik 150 liter kell!), úgyhogy nem a szépítésen kellene gondolkozni, hanem az alapvető dolgokkal tisztában lenni és rendezni a helyzetet.

2012. jún. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Fekete bazalt, hát pl a ludvigia repens egy használható növény, gyorsan növekszik.
2012. jún. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

gyepet csinálni nem tudsz, max ha különböző mohákat kötözöl vasfákra és lepakolod


[link]

2012. jún. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2012. jún. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem tudsz gyepet csinálni: hemianthus-al.

[link]

2012. jún. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A Hemianthus Cuba, CO2-vel igen, de ha nincs CO2-d, akkor szárazon jobban megmarad mint a víz alatt (80%-os párában).


Próbálkozok vele. Raktam kicsit akváriumba, és a víz fölé egy fára úgy hogy felülről meg folyik rá a víz, hát fent tök jól megmaradt és terjed szépen, de a vízben inkább összement kisebbre úgyhogy kivettem és azt is a fára raktam fel. És erős fény kell neki, mert ahol így 10 centire van a lámpa alatt, azon a részen szép dús, de lejjebb meg se marad. Egy 26 Wattos kompakt izzóval világítom.

2012. jún. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Van a másik fajta, ami hosszabbra nő, az a

Hemianthus micrantemoides, az nem olyan igényes, és CO2 nélkül is megvan a vízben, de ez nem alkot gyepet, hanem inkább csak fölfele nő. Kis bokrokat lehet belőle csinálni.

2012. jún. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!