Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hámférgesség vagy horogféreg?

Hámférgesség vagy horogféreg?

Figyelt kérdés
Az aranyhalam 1 és fél hete kapott párt maga mellé. Az új hal teljesen jól érzi magát de a régi halam megbetegedett. Először azt vettem észre, hogy a farokúszójánál vörösödik a bőre majd a fején lett tegnapra egy fehér kis dudor. Volt, hogy amikor oda néztem az a fehér bigyó jobban kint volt a bőréből, ezért gondolom, hogy férges szegény. Ahonnan hoztam a társát Xantakridint ajánlottak. Bele is tettem a vízbe. A fehér dudor vissza húzódott majd kijött a szeme alatt is kicsit. Szerintem vándorol a féreg a halban. Mit tegyek? Rendesen eszik, úszik is. Nem szeretném, hogy elpusztuljon.

2012. jún. 22. 13:53
 1/1 Platypus ***** válasza:
A xantacridin nem jó férgek ellen. Ha biztos vagy a féregben, vegyél JBL gyrodolt vagy sera tremazolt, vagy állatpatikában flubendazolt vagy fenbendazolt. A patikás megoldás sokkal olcsóbb, csak ott ügyeskedni kell az adag kimérésével, mert ezeket a szereket nagy állatoknak találták ki.
2012. jún. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!