Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tegyek? Ez darakór?

Mit tegyek? Ez darakór?

Figyelt kérdés
Ma reggel vettem észre a páncélos harcsámon, hogy kis fehér szabálytalan alakú foltok vannak rajta, ami lejött róla, amikor egy kicsit ledörzsöltem az oldalát. Igen ám, de most újra olyan lett. a többi halamnak semmi baja, és az érintett sem dörgölőzik meg semmi. nem tudom mi lehet a baja, van ezenkívül egy másik páncélosom is, aminek csak a színe halványult el. Bizonytalan vagyok, hogy kezdjek-e darakór elleni kezelésbe, mert félek hogy a szertől a többi nem beteg halnak baja lesz, meg egyébként sem vagyok biztos benne, hogy ez a hal beteg. Egyébként nemrég már volt egy ilyen fertőzés, amit Sera Costapurral és sóval kezeltem. Mit tegyek most?

2012. jún. 23. 11:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem kezeltem még ilyet, csak olvasom:

Édesvízben, a kezelést rosszul viselő halak számára emeljük fel három napon keresztül egy-két órára a víz hőmérsékletét 30-32 °C-ra.


Ezt ki lehet próbálni csak közben figyeld a halakat és ha nagyon pipálnak, akkor nyomj bele levegőt, vagy hűtsd vissza a vizet.

2012. jún. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
De azt is megteheted hogy kiveszed a halat különrakod.
2012. jún. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát a víz most alapból ~30C fokos, mert nagyon meleg van a szobában is. a halak szerintem a meleg miatt előfordul, hogy pipálnak. azt különben azért nem akartam, hogy azokat különteszem, mert ez terjed a vízben a többire is, és azokat is lehet hogy kezelni kéne.
2012. jún. 23. 12:30
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha darakór, akkor teljesen kis pöttyöket keress, ne foltokat.

Itt látod a méretet:

[link]


Ha ezzel van dolgod, azonnal kezdd a kezelést újra costapurral. Legalább 3 ciklusban használd (3x3 nap).

És le ne töröld mégegyszer a halat, mert nagyon durva hámsérüléseket okoz neki a kiszakadó parazita. Szemmel nem is látod, ő viszont a további fertőzésekbe belepusztul.

2012. jún. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, és Murr a tiedet örökre megfogadom, mert nem akarok nekik rosszat. közben észrevettem, hogy teljesen más foltok voltak, most már el is tűntek maguktól is, lehet hogy csak valami kosz volt? na mindegy, ha valami probléma lesz akkor tudom, hogy mivel kell kezelni. Mégegyszer köszönöm a válaszokat! :)
2012. jún. 23. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!