Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy kell tartani egy ékszerte...

Hogy kell tartani egy ékszerteknőst?

Figyelt kérdés

Szóval hogy, hogy él?

Mit kell neki enni adni?

Kicsit vagy nagyot érdemes venni?

A kertbe lenne tartva nyáron ,télen meg bent.


2012. jún. 23. 12:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Kertben? Hogy érted ezt? Kerti tóban?
2012. jún. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én régen tartottam őket akváriumban, bent a lakásban. Ami mindenképp kell nekik: valami nagyobb kő amira ki tudnak ülni egy szárazon lenni. Ha jól emlékszem apróbb halakkal etettük. Érdemes az akváriumon kívül etetni őket, hogy ne rohadjon a maradék kaja a vízben.
2012. jún. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát ilyen Kerek vmi de csak kb 1 méteres.
2012. jún. 23. 14:20
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem tó
2012. jún. 23. 14:21
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát szerintem kicsit érdemes venni, de az még egy fél tenyérnél is kisebb. Ha vörös fülűt veszel akkor az akár egy mini yorki méretet is elérhet. A sárga fülű csak egy kisebb tenyérnyire nő meg!:) Amíg kicsi mindenképp tarts bent szerintem. Egy év múlva kétszer akkora lesz mint amekkora volt mikor vetted. Nekem egy vörös fülű ékszertekim van általában halat eszik, meg salátát. Próbáltam heti menüvel etetni, meg szívmixel, de egyiket sem hajlandó elfogyasztani. Kicsit egyoldalúan táplálkozik, de semmi baja nem lesz. Két éves, egészséges teknős. Télen volt neki egy betegsége (begyulladt a szeme, vitaminhiány). Ha esetleg neked is előfordulna ilyen akkor vidd el egy hüllőszakihoz, vagy sima állatorvoshoz (bár nem biztos hogy a sima állatdoki tud vele mit kezdeni) és adnak neki 2-3 A-vitamin oltást és hamar rendbe jön! Fogkefével tisztítom a páncélját meg egy kis Gabi samponnal.. Ez szépen leszedi a piszkot róla, és kellemes illatúvá is teszi. (Mielőtt még bárki is belekötne ebbe, hangsúlyozom hogy 2 éves a teknősöm és tűri, és még semmi baj nem jelentkezett ebből!) Remélem segítettem!
2012. jún. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Adél05 sokat segítettél köszi!!
2012. jún. 23. 17:03
 7/7 anonim ***** válasza:
Bármi további kérdésed van a teknőccel kapcsolatban, írj privátban!:) Örülök, hogy segíthettem!
2012. jún. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!