Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy ültessem el a növényt,...

Hogy ültessem el a növényt, ha túl nagy a gyökere az aljzathoz?

Figyelt kérdés
Honnan lehet olyan kosárkát szerezni amibe a boltba tartják a növényeket?
2012. jún. 23. 15:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Vágd vissza a gyökerét, vagy hajlítsd el. Nem kosárba kell ültetni.
2012. jún. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

már megtettem,de nagyon erős vastag a gyökere,a növény is hatalmas,valami meg kell,hogy fogja lent.

Fodros vízikalászról van szó,a nagyobbik féle,van vagy 70cm.

2012. jún. 23. 15:18
 3/9 anonim ***** válasza:
Köss a szárára (az aljzat magasságába) egy nagy követ.
2012. jún. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 YourDestiny ***** válasza:
A gyökeret meg kell tisztítani és szabadon kell elültetni. Meg lehet nyesegetni. Rögzítsd valamihez, vagy tegyél rá egy nagyobb követ.
2012. jún. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs köved, és van egy darab szúnyoghálód vagy egy nylon harisnya, abból is csinálhatsz egy kis zsákot, beleszórt kavicsot, befőttes gumival összekötöd a száját, és azt rákötöd a növény tövére hogy lent tartsa.
2012. jún. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
beleszórt > beleszórsz kavicsot
2012. jún. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyszerű... Nekem is ugyanez volt a gondom, ugyanezzel a növénnyel. Mivel kevés volt az aljazatom csináltam egy olyan részt az akváriumba kövekkel elkerítve ahol vastag az aljazat és oda ültetem a növényeket.... ezt elkerítettem kövekkel, ott vannak szépen a növények jó vastag aljazatba. A többi részen pedig csak annyi kő van hogy ne látszódjon az akvárium alja:D

Szóval csinálj egy dombot és oda ültesd be valamelyik sarokba, úgy jó lesz. Vagy csak tedd be a sarokba és dobálj rá követ hogy ne látszódjon a gyökere... Az én vizikalászom kb 1méter:D

2012. jún. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 YourDestiny ***** válasza:
Na igen, ahol kövek vannak, ott az aljaz emelkedik. Fantázia kérdése, szerintem sokkal szebb az egyenetlen dimbes-dombos aljzat, mint az elegyenesített. Nálam pl. A helyen a sarokban 10-15 cm az alzat, máshol 3-4. A sügerek kedvük szerinte rendezik, a természetes mindig szebb :)
2012. jún. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja ja szerintem is szebb. Kavicsot könnyű dombosra csinálni, viszont egy JBL manadot nehezebb, mert az olyan könnyű szemcsékből áll, hogy majdnem felrepül és mindig legurul egyenesbe, de azt is körbe lehet pakolni nagy kövekkel.
2012. jún. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!