Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 650 literes akváriumhoz elég...

650 literes akváriumhoz elég egy 100 literes szűrőakvárium, és egy 1500-3000l/h teljesítményű vízpumpa?

Figyelt kérdés

#grst
2012. jún. 23. 15:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Elég jól hangzik.

Gondolom nyitott rendszerű lesz, tehát a szivattyúnak a gravitációval is meg kell majd küzdeni. Ez általában elég nagyot visszavesz a teljesítményükből, úgy hogy lehet, hogy kell majd bele valami extra áramoltató, valami egyszerű power head.

2012. jún. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia.

Alsó polcos szűrőaksi lesz.

Az nagy akváriumban meg lesz még 2darab 700 Liter / órás belső szűrő is,ami oldja a levegőztetést ,és a mechanikai szűrést.

2012. jún. 23. 16:28
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja, hát akkor szerintem rendben lesz.:)
2012. jún. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A sügerek szeretik a sodrást (ha az lesz benne) és egy felnyomó vízpumpa nem fog neked elég turbolenciát csinálni. Szerintem még egy ilyet nyugodtan betehetsz az egyik sarkába.


Ennél olcsóbbat nem tudok:

[link]


Nekem a 200 lityis tengeribe van egy ilyen. Nem olyan erős szerintem mint ami rá van írva, de kis sodrást azért tud generálni. Én azért vettem, hogy ne legyenek álló, pangó területek sehol az akváriumban. És a kis 2centis sügereimet, meg a 2 centis garnélát se darálja be.

2012. jún. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen sügeres lesz.

Jaguár sügér megy bele,meg szeretnék még vagy 3-4 márványsügeret,plusz vagy 2 pár kifejlett zebrasávos sügeret.

2012. jún. 23. 17:10
 6/8 A kérdező kommentje:
sok gránis zsiklával faágakkal lesz megcsinálva.
2012. jún. 23. 17:11
 7/8 Darkkingdom ***** válasza:
Tényleg csak jó indulatból kérdezem,nem lessz kicsit sok az a hal mennyiség abba az akváriumba?(A szóban forgó halak esetében értve hogy sok)
2012. jún. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha a márványsügérnek nincs elég oxigénje az nem megy fel pipálni, hanem zihál és lefekszik a talajon. pl mikor vödörbe volt csak fél órát, elkezdett lefeküdni. Gyorsan át kellett dobni másik akváriumba, ahova elvittem. Lehet egy órát nem bírt volna ki. Akkor ilyen majdnem 20 centis volt. Ha így szállítasz ilyen nagy dögöket figyelj rájuk, mert nagyon oxigénigényesek.
2012. jún. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!