Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Trigonostigma hengeli tartható...

Trigonostigma hengeli tartható együtt garnélákkal? (pl: red cherry)

Figyelt kérdés
2012. jún. 26. 19:56
 1/9 Frontosa ***** válasza:
Igen, egész nyugodtan.
2012. jún. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Gondolom az újszülötteket megeszi, de ha nem teljesen kifejlett a garnéla(1 cm körül) azt se bántja? És az ékfoltos razbóra hogy viszonyul a cherrykhez?
2012. jún. 26. 20:28
 3/9 anonim ***** válasza:
A hengeli úgy néz ki, mint egy fiatal ékfoltos razbóra. Én ezeket simán összekeverem. Az ékfoltost viszont nem raknám garnélák mellé, mert az nagyra nő, viszont a hengelire azt írja a green aqua honlapja, hogy azt lehet.
2012. jún. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A szülinapomra kaptam barátnőmtől 4 halat ( 1 hengeli razbóra, 2 ékfoltos razbóra-szerű, ami narancssárgább a sima ékfoltostól, és az ékje is halványabb, és 1 danio erythricorn, aminek már sikerült csapattársakat vennem). Az egyik ékfoltos sajnos elpusztult.

Most fogok venni egy 96 literes akváriumot, amibe a red cherryket akartam szelektálni. Gondolkoztam a halakon, és eszembe jutott a két razbórám. Őket szeretném majd átrakni, és venni hozzájuk egy csapatot. De nem tudom, hogy melyik fajból legyen a csapat? Először hengelire gondoltam, de az drágább és nehezebb is beszerezni.


Hú ez kicsit hosszúra sikeredett.

Kérdések: Ekkora akváriumban is gondot jelent az ékfoltos mérete? Melyikből vegyek többet? Vagy legyen belőlük 2 csapat?

2012. jún. 27. 08:08
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen. De szerintem azért döglik nálad az ékfoltos, mert annak lágyabb víz kell. Úgyhogy olyat ne is vegyél többet, ha nem akarsz minden hónapban újat venni.
2012. jún. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

De ahogy nézem a hengelinek is ugyanazt írják, hogy max 8,5 NK°. Nálad meg lehet hogy van 15 NK.


Vegyél helyette Boraras Urophthalmoides-t, az bírja a keményebb vizet is és nagyon strapabíró.

2012. jún. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És ha vennék lágy vizet és azt keverném csap vízzel, hogy megfelelő legyen a keménység?
2012. jún. 27. 19:43
 8/9 anonim ***** válasza:
azt is lehet
2012. jún. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha 8 NK-ra le tudod vinni, azt mindegyik bírja. Garnélák is.
2012. jún. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!