Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen felszerelések kellenek/...

Milyen felszerelések kellenek/lehetnek az akváriumba?!

Figyelt kérdés
:-D

2012. jún. 28. 11:38
1 2
 1/11 bamboochatheone ***** válasza:
Szűrő, fűtő, víz, aljzat, növények, világítás.
2012. jún. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

most kapsz, vagy akarsz csinálni? :)

Kell levegőztető, fűtés, kavicsok az aljára ( pl. mosott sóder (nekem is az van, én mostam.. :DD ) ) Pár növény , azokat be kell ültetni a kavics ( kb. 5 cm) alá, de nem kell mindenütt akkorának lennie, nekem is dombok vannak csinálva a növényeknek. Lehet kapni pár száz Forintért díszítő elemeket, amikben el tudnak bújni a halak.. ( nekem abból egy van a közepén). Ennyi. Ha berendezted, mindent bekapcsoltál ( levegőztető ) akkor vársz 5 napot, majd bekapcsolod a fűtést. 2 nap múlva jöhetnek a halak, de ne csak dobd bele őket, mert sokkot kapnak.. Összesen 7 napot várj a berendezéstől a halakig! :)

2012. jún. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszii a választ ^^
2012. jún. 28. 13:11
 4/11 anonim ***** válasza:
Szívesen! :))
2012. jún. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az akvárium egyik legfontosabb eleme a szűrő. Ez az akvárium lelke, szűrő nélkül nem tud kialakulni a biológiai egyensúly. Nagyon fontosak még a növények mert szépek, el tudnak bújni köztük a halak, és mert oxigént termelnek. Ahhoz, hogy a növények rendesen tudjanak növekedni, mindenképpen kell világítás. A talajnak legalább 5 cm vastagnak kell lennie, hogy a növényeket el lehessen ültetni benne, és ha tartani szeretnél talajlakó halakat/harcsákat, akkor olyan kavicsot érdemes venni, amik egy kicsit le vannak gömbölyítve, hogy ne sértse fel a harcsák bőrét. Fűtésre szükség van, viszont levegőztető nem kell egy olyan akváriumban, ami nincs túltelepítve plusz a jobb fajta szűrők buborékoznak is, tehát juttatnak oxigént a vízbe. Ajánlott az akvárium alá tenni egy alátétet (polifoam, karton stb), mert akár egy homokszemtől is elkezdhet repedezni akvárium alja, hiszen kis felületen keletkezik a nyomás. Hirtelen ennyi jutott eszembe. Az akvarista.hu oldalon tudsz nézelődni, és ezt e-bookot is jó lenne elolvasnod: [link] Ebben le van írva a lényeg :)
2012. jún. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Thx a választ ^^ amugy hogy "tulépitett"-re kell csak olyan buborékoztato!? =-O XD
2012. jún. 28. 15:55
 7/11 A kérdező kommentje:
Vagyis levegőztető xD bocs.. :-D
2012. jún. 28. 15:57
 8/11 anonim ***** válasza:
45%
Minden akváriumba kell levegőztető.. !! Akár egy halnak is, ( csak megérdemel ennyit szegény.. nem? :) )
2012. jún. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
De.. XD
2012. jún. 28. 18:01
 10/11 bamboochatheone ***** válasza:
Nem kell levegőztető. Elég ha a szűrő fodrozza a vízfelszínt vagy nyomja a buborékokat.
2012. jún. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!