Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy hete ültetett Anubias...

Batyo kérdése:

Egy hete ültetett Anubias nana legfelső levelén apró lyukak keletkeztek tápanyag hiány? Tápozás sera floren előirt mennyiségmi mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

2012. jún. 28. 21:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Az anubiast tilos elültetni, megfullad.

Rá kell damillal kötözni valami tereptárgyra, a gyöktörzse mindenképpen legyen szabadon!

2012. jún. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Sajnos a boltba azt mondták ültessem de a rizomaja a talaj fölött van akkor, holnap átkötözzük

a tápanyag hiánytól nem lehet?

2012. jún. 28. 21:53
 3/6 anonim ***** válasza:

Az anubiasnak gyakorlatilag nem kell tápanyag, mivel nagyon lassú növésű.

Mondjuk ha a rizóma a talaj fölött volt, akkor nem kellett volna ilyen hamar elkezdenie pusztulni. Lehet, hogy megsínylette a költöztetést, kiszáradt, vagy víz felett nevelték, hogy gyorsabban nőjön.

Majd kiderül, az átültetésen kívül semmit nem tehetsz érte.

2012. jún. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, mert volt hogy fél évig vödörbe volt, rákötözve egy vasfára és nem tápoztam, kis fényt kapott magasról, mert feljebb vannak a virágaim szekrényen, ez meg lent volt és földön és nem történt vele semmi, nőtt pár levele is. Alul volt egy két barnább levele, ami már nem kapott fényt, azt letéptem és ennyi.
2012. jún. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szerintetek levágjam azt az egy levelet? vagy inkább ne
2012. jún. 28. 22:52
 6/6 anonim ***** válasza:
vágd
2012. jún. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!